הרבה מעבר למין וכדורגלבעמדות מפתח בממשלה, מפורסמים, שחקני כדורגל, בעלי כוח רבים שמנצלים את כוחם ואת האליטה שהם חלק ממנה על מנת להפר את החוק ולמתוח גבולות. זה הרבה מעבר למין וכדורגל, יש אנשים שחושבים שמותר להם הכול והתופעה הזאת, צריכה להיפסק.

הבלוג של תאיר אלטושלר

תאיר אלטשולר

אז המסקנות שלי מהשבוע הן שבעלי הכוח זוכים בכל התהילה והנפגעות במקרים אלו זוכות בעורכי דין מפוצצים. נשים מוטרדות ונאנסות בכל יום במדינת ישראל אבל זה לא מספיק מעניין אם אתה לא כדורגלן או זמר מפורסם לא ככה? איזה מן גברים אתם? לנצל את המעמד שלכם ולצוד נערות באינסטגרם? תתביישו. אני אשמע עתיקה אבל, מה קרה? אי אפשר להתחיל עם בחורה פנים מול פנים, ממה אתם כל כך מפחדים?

אני לא בית דין, לא עורכת דין או שופטת ואת העניין המשפטי אשאיר למשטרה ולבית המשפט ולתקשורת לדוש בזה עד 'הסיפור הגדול הבא'. אבל אתם מפספסים פה את העיר, אולי תעשו כתבה על מה הכוח גורם לאנשים לעשות? כי עדיתם כתבה על גחליליות (שהייתה לי ממש מעניין דרך אגב) אז למה לא להעלות את המודעות בעניין הזה, לרדת לשורש הבעיה.

אתם מפורסמים, כוכבים, משחקים בסדרות, מופיעים בשעת הפרסומות, מורידים חולצה על המגרש והקהל משתגע, אתם עוברים ברחוב וכולם מאבדים את זה. מי לא ירצה להכיר מפורסם? מי לא ירצה להיות חלק מהתהילה? עד כאן, אין בעיה. תהיו עם בנות, תתפרפרו, תעופו הכי גבוה, יש לכם פריבילגיות שרובנו יכולים רק לחלום עליהם. בואו נבהיר את הנקודה הזו, זה שיש לכם הכול לא אומר שיש לכם זכות לעשות הכול, נכון אני אולי חיה בסרט, אנשים קוראים את זה ואומרים, טוב היא מפגרת, הם הרי כן מעל החוק ומי אם לא הקורונה הוכיחה את זה? כל הבכירים הפרו הנחיות וחטאו. אבל הנה עוד עובדה מעניינת שאני באמת ובתמים מאמינה בה: גם הם לא מעל החוק.

אתמול דיברתי עם חברה, דיברנו על איך החברה תופסת פשעים שונים, איך אנחנו תופסים בגידה שהיא אמנם איננה פשע לפי חוק אבל אם אתה מפורסם יש עלייך עיניים בכל מקום אליו תלך. אבל כאן אין בגידה, יש חשד ל.. , 'לכאורה'. וחשבתי, למה תמיד שמדובר במפורסמים אנחנו נוהגים להקל ראש בעניין הנידון? למה מפורסמים או אנשים ששייכים לאליטה חושבים שזה בסדר לעשות כל מה שהם רוצים? אתם יכולים להשיג הכול, אז בחרתם בקטינות? כזה מסעיר אתכם העניין? אין משהו מעניין יותר?

זהו לא דיון על מין ולא על כדורגל, למכבי תל אביב יש פינה מיוחדת אצלי בלב . למרות השאלות הרבות  שנשאלות על הקריירה שלהם, האם ימשיכו לשחק? האם היה או לא היה? הבעיה פה היא הקלות שבלהניע קטינות למיטה, הקלות שבה אנשים עם קצת כוח יכולים במספר הקלדות להפר את החוקים ולחשוב שמא לא יגלו ואם יגלו הם ינצלו.

הגיע הזמן שניקח אחריות כחברה, גם על הבנים, לא רק לחנך את הבנות להיזהר, "לא ללכת לבד", לא לדבר עם  זרים", "לא למכור את עצמך בזול" ועוד כל מיני אמירות שאין בחורה בגיל ההתבגרות שלא שמעה. הגיע הזמן לחינוך הבנים, קצת על כבוד ועל מעשים נכונים, קצת לקיחת אחריות, אולי אפילו קצת "תכבד אותה", "תשאל אותה בת כמה היא", "אם היא אומרת לא, זה לא". תחנכו, תבקרו, תערערו על האמת, תשאלו וקחו אחריות.


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה