תרבות האונס בישראלזה היה כל כך מרשים, כל כך מהדהד:
שורה של גינויים מאנשים מפורסמים,פוליטיקאים פוסטים והפגנות כנגד מעשה אונס שפל ואכזרי של נערה בת 16 ..
אבל וייש פה אבל אחד גדול!
לצערי , הבעיה היא בפינות השקטות, הנסתרות המושתקות בהם נערות, צעירות ואף נשים בוגרות חיות תחת תחושת התעמרות, הרגשה שהן על תנאי ושפרנסתן , תפקידן , עמדתן תלויה באיש בעל העוצמה וכל אלה עוברים מדי יום תחת הראדר... *זהו ה"אונס השקט"* שמדי יום עוברות נשים רבות במאבק הקיומי הישרדותי על קיומן .

depositephoto

 מעשה האונס שפרטיו מתבררים בימים אלה הרעידו את אמות הסיפים ובצדק. התקשורת נתפסה למספר 30 וסביב זה נזדעקו כולם, כאילו אחד שכופה עצמו על צעירה בת 16, שתוייה או לא וחורץ את גורלה ועתידה לשנים של טיפולים ותסביכים, הוא לא סיפור.
אז חשוב לי לקרוע את המסיכה הוירטואלית מעל פני הצביעות החוגגת.
בואו נדבר על נשים שנאבקות על מקומן, על כאלה שנתונות ללחצים ואף להטרדות של מעסיקהן שיודעים שקיומה הממשי של אותה אישה וילדיה תלוים בו, על חיילות צעירות רכות בשנים שנמצאות בבסיסים, חלקן נתונות לחסדי מפקדים רבי עוצמה ועלולות להיקלע לסיטואציות רגישות שאפילו לא כל אישה בוגרת יכולה לעמוד בהם.

האונס השקט הזה ממשיך מדי יום, הוא נמצא באוויר, הוא לא מצטלם, הוא חלק מתרבות נפסדת מעין קשר שבשתיקה קיים . לא תאמינו שגם נשים עוצמתיות, דוגמניות, חברות כנסת, מנהלות היו וחלקן עודן סבלו מהטרדה, מסיפור של אונס. ואם כך מה נגיד לאותה אישה, אמא לילדים , הצועדת למשרד קטן או חנות בה היא עובדת כדי להתפרנס ובעל הבית שלה יכריח אותה לקיים איתו יחסים כי באוויר תלויה פרנסתה . איש לא מלווה אותה והיא לא אייטם מהדהד בראש חוצות ואפילו לא ברשתות החברתיות.

מידי יום ביומו מאות אלפי נשים בין אם בעמדות מפתח ובין אם לא עוברות את זה, כמו את הצקצוקים והדיבורים הנפסדים על איך את מגיעה לתפקיד ניהולי ומעפילה מעל חומות והרים וירטואליים כואבים וקשים.
אז נכון, האונס הוציא רבים החוצה שבחרו להזדעזע, אך
אני מקווה שכהמקרה יירד מתשומת הלב הציבורית לא נשכח שמדי יום אי שם במקומות רבים, נשים רבות מנהלות התמודדות קשה מול תרבות מזעזעת שנוגעת וקיימת כמעט בכל ארגון , בכל רמה ובכל דרג .
תרבות שחייבת להשתנות , שחייבת לעלות לסדר היום ולא שהיא מגיעה לנקודת קיצון .

כתבה מאת : אביבת ויצמן 


 
 
x
pikud horef
פיקוד העורף התרעה במרחב אשדוד 271, אשדוד 271, אשדוד 271
פיקוד העורף מזכיר: יש לחכות 10 דקות במרחב המוגן לפני שיוצאים החוצה