.

מועצת התלמידות של אולפנת יבנה, הגתה והובילה רעיון של חיבור בין תלמידות האולפנה לילדי גני העיר. הבנות תכננו והוציאו לפועל פעילות יצירתית בנושא התחדשות וצמיחה בטבע. הן הכינו מארזי יצירה, דפי עבודה וסיפור המותאם לגילם של ילדי הגן. הגנים שנבחרו היו גני חינוך מיוחד.

רכזת חינוך חברתי באולפנה, הגברת הילה כהן זדה ציינה: "מדובר במסורת של שנים, זו השנה הרביעית שבנות האולפנה מחבקות ועוטפות את הקהילה. כבר ארבע שנים, שלפני כל חג יוצאות תלמידות בית הספר לגנים ברחבי העיר ומעבירות פעילות חווייתית ויצירתית לילדים".

הילה חקק, מובילת מועצת תלמידים ונציגת כיתה ט'2 מהאולפנה אמרה בהתרגשות רבה: "יכולנו לבחור כל גן שנרצה כדי להתנדב בו, אבל החלטנו ללכת עם הלב והלב אמר שאולפנת יבנה מאמצת את גני החינוך המיוחד. החלטנו שזו האוכלוסייה שאנחנו רוצים להתנדב בה".

חיה איפרגן, נציגת מועצת התלמידים מכיתה ט'1 הוסיפה: "היה מרגש לראות כיצד קבוצה של למעלה מ- 50 בנות מחולקות לקבוצות יצאה מהאולפנה. כל קבוצה יצאה ליעד שלה, מלווה בחומרי יצירה ובהתרגשות רבה. כשבנות השירות הלאומי עברו בין הכיתות ושאלו מי רוצה לצאת להתנדבות, עשרות בנות הצביעו בכל כיתה, לבסוף ערכנו הגרלה כדי להכריע מי תצא".

אכן, התגובות הטובות לא איחרו לבוא. צוות הגננות בגני החינוך המיוחד, בהם התקיימה הפעילות שיבחו את הבנות על הפעילות היפה שהעבירו וציינו את רמת המקצועיות, מאור הפנים וכמות האהבה שהרעיפו הבנות על ילדי הגנים.