תושבי רחוב הפעמונית התעוררו שלשום לבוקר מטריד במיוחד, כאשר שמעו נהמות טרקטורים ומשאיות במה שנשמע כמו מבצע עצום של עבודות עפר מאד מורכבות המתקיימות ממש בחצרות בתיהם.

הצצה חטופה החוצה אישרה שהציוד המכני ההנדסי הכבד אמנם לא עולה על בתיהם ולא נכנס לסלון הבתים - כפי שניתן היה לחשוב כתוצאה מהרעש העצום, מרעידת האדמה ומהרטט שהורגש במבנים – אולם המחזה שנגלה לעיניהם היה מטריד לא פחות.

מסתבר שמחלקת ההנדסה בעיריית יבנה, לפי הוראת ראש העיר, צבי גוב-ארי, הנחתה את קבלן העפר העוסק בשבועות האחרונים בשיקום פארק השרון, ששטחיו גובלים ממש בגדרות החצרות האחוריות של הבתים ברחוב, לפרוק את כל פסולת הבניין מהריסות הפארק בשטח האדמה העצום המשתרע מעבר לגדרות, ולקבור את ערמות הפסולת בטונות רבות של אדמת חמרה, שהובאה למקום באמצעות שיירת משאיות אינסופית.

יצחק קמרי, המתגורר בבית מספר 9 ברחוב, שפשף את עיניו בתדהמה ולא האמין למראה עיניו: "הייתי בשוק, ברגע שראיתי את כמויות הפסולת הנטמנת ממש ממול לחלונות ביתנו והחצר האחורית יצאתי החוצה כולי נרעש כדי לעצור את העבודות – ואלם גם נהגי הטרקטורים וגם מנהלי העבודה במקום הבהירו לי כי הם עושים את עבודתם לפי הוראות אגף ההנדסה ובאישור ראש העיר".

קמרי, שגם בחלומותיו הרעים ביותר לא חשב שיכולה להתקיים סיטואציה הזויה מעין זו, ושייאלץ לצאת וכמעט לחסום בגופו טרקטורים – בסצינה המזכירה את סרטי 'סלאח שבתי' ו'קזבלן', פנה מייד למוקד 106 של עיריית יבנה, ואולם כאן החלה סאגת הייסורים הביורוקרטית: במוקד הפנו אותו אל אגף ההנדסה, משם הופנה לאגף התשתיות, אשר מייד הפנו אותו ביעילות לאגף לאיכות הסביבה. שם כבר נאמר לו כי העבודה מבוצעת על-פי חוק ובפיקוח הרשויות המתאימות – ובאישורו של ראש העיר.

הבוקר (יום ה', 22.8) נמשכו העבודות באתר האמור ביתר שאת, ומה לנו כי נכביר מילים – התמונות לפניכם ואם תמונה אחת שווה אלף מילים – אז יש כאן חמש תמונות וסרטון וידאו אחד. לשיפוטכם עד כמה נסערים הייתם לו המחזה הזה היה נגלה לעיניכם בחצר האחורית של ביתכם, וביודעכם כי הפסולת שתיטמן שם תישאר שם לנצח. בהמשך, סביר להניח שתתפרק ותתנדף, אולי, לתוך האוויר הצח שקיוויתם לנשום כשעברתם לגור במקום הכי ירוק בעיר ירוקה, וכהתברר לכם כי הקימו לכם מטמנת פסולת, ממש ליד המיטה.

מעיריית יבנה נמסר בתגובה: "עיריית יבנה מבצעת עבודות פיתוח בפארק השרון אשר הוקם לפני שנים רבות בשטח אשר שימש כאתר פסולת. במסגרת עבודות התשתית נחשפת לעתים שכבת פסולת אשר טמונה במקום מזה למעלה מחמישים שנה. עבודות הפיתוח כוללות ביצוע מדשאות, בריכות אקולוגיות, שבילי הליכה מרוצפים, תאורה, מתקני משחקים ועוד. יודגש כי כלל העבודות מבוצעות במתחם הפארק בלבד בליווי של העירייה. ההנחיות לקבלן הינן להימנע מחפירה לעומק וככל ונחשפת במהלך ביצוע התשתיות שכבת פסולת ישנה הרי שיש לכסותה באופן מיידי באופן שלא יהווה מפגע. העירייה תוודא כי הנחיות אלה מיושמות במלואן".