אלכס פרידמן

אלכס פרידמן, תושב יבנה ויו"ר ארגון "נכה, לא חצי בן אדם", שהוביל את המאבק להעלאת קצבת הנכות בשנים האחרונות ואף זכה להערכה חוצת גבולות, הודיע הבוקר כי יקים מפלגה שתתמודד בבחירות הקרובות. בראיון ליבניתון מיום 23.11.18, רומז פרידמן כי הוא שוקל לרוץ לכנסת ואף לא פוסל לחבור לרשימה קיימת. נראה שההודעה על הקדמת הבחירות תפסה את פרידמן מוכן, וכעת הצהיר שהוא יוצא לדרך פוליטית חדשה.

דיווחים שונים מספרים כי פרידמן כבר הספיק להיפגש עם הרמטכ"ל לשעבר, בני גנץ, שהודיע אף הוא השבוע על הקמת מפלגת "חוסן לישראל". בנוסף, לא פוסל פרידמן אפשרות לחבור ל"כולנו" של משה כחלון או ל"גשר" של אורלי לוי.

"העשייה למען אנשים עם מוגבלות, קשישים ואוכלוסיות מוחלשות אחרות חייבת להימשך ולעלות מדרגה, ובמקרה שלנו, לעלות רמפה. בחודשים האחרונים ובימים האחרונים בפרט התלבטתי רבות על המשך הדרך, קראתי את התגובות החמות שלכם, ערכתי סקרים, התייעצתי עם המשפחה, הצוות וגורמים מהתחום, ומנגד חוויתי נסיונות של גורמים שונים לחבל ולהרוס.

קיבלתי את ההחלטה להמשיך להשפיע, לעשות ולשנות, הפעם מתוך בית המחוקקים. הודעתי הבוקר ב"ידיעות אחרונות", שאני מתכוון להתמודד בבחירות הקרובות. אני נרתם למשימה באחריות גדולה להיות לקולם של האוכלוסיות המוחלשות, ולקולם של כל אלה המאמינים כי הגיע הזמן שהביטחון החברתי יהיה בראש סדר העדיפויות הלאומי.

בימים אלה אני נפגש עם גורמים שונים, מקבל הצעות ומצהיר כוונות, בוחן הקמת גוף חדש ובוחן חיבורים אפשריים, שיאפשרו תנאים למימוש עשייה אמיתית למען האוכלוסיות המוחלשות".

וולט דיסני אמר "אם אתה יכול לחלום על זה, אתה יכול לעשות את זה", ואני חולם שביחד נהפוך את החברה שלנו לשוויונית ובריאה יותר.