הגר- השניה מימין למעלה | צילום: דובר צה"ל

הגר, משרתת כיום כחובשת טנ"ץ (טיפול נמרץ צבאי). היא התגייסה באפריל 2017, ומאוד רצתה להגיע לתפקיד. הכוח אליו משתייכת, קופץ לכל אירוע בגזרה- זריקות אבנים, תאונות דרכים או פיגועי טרור על מנת להעניק את הסיוע הרפואי הראשוני. "כאשר התחלתי את התפקיד הבנתי מה זה אומר לעלות כוננות, לנסוע באמבולנס ולהיקרא לאירועים. לפעמים זה קשה להגיע לזירות כמו תאונת דרכים קשה, אבל אנחנו יודעים- אתה שם כדי להציל חיים". 

ביום יום עוסק התאג"ד בלתרגל את הגדודים התופסים קו בגזרה או בתרגול בעצמו ובשמירה על כשירות. "יש לנו בכל שבוע אימון צוותי, אנחנו מציגים אירועים שקרו בעבר עם נפגעים מדומים. הצוותים של הלוחמים מטפלים ואנחנו צריכים להכין אותם. אחר כך, כשנגיע לשטח בכל אירוע אליו נדרש ונעבוד איתם ביחד, שיתוף הפעולה יהיה הכי טוב שאפשר". 

בשבת האחרונה, קפצו לתאונת דרכים. "התברר שמדובר בתאונה קשה בין שני רכבים פלסטינים. היו שמונה פצועים ולכודים באחד הרכבים", מספרת הדר החובשת טנ״ץ ואחר- כך מרחיבה, "הזירה הייתה לא פשוטה. אחד הפצועים שכב על הקרקע, נקבע מותו של הפצוע השני במקום וחלק מכוח הכיבוי פעל לחילוץ הלכודים. עבדנו בהתאם לתפקידנו בזירה- הכנו שטח סטרילי, הרחקנו אזרחים לצדדים ופרסנו ציוד רפואי, חיכינו שמכבי האש יחלצו את אחד הלכודים והתחלנו בטיפול, בהמשך הוא עלה לניידת טיפול נמרץ ומצבו התייצב".

האירועים הלא פשוטים, העיסוק שקשור בחיי אדם והעבודה עם תושבים ישראלים ופלסטינים, הם חלק מהשירות של הגר והתאג"ד. "זהות הבן אדם שעומד מולנו לא מעניינת אותנו. מבחינתי זה מובן מאליו שניתן את הטיפול הרפואי הכי טוב שאנחנו יכולים. אני שם להציל חיים ואעשה את המיטב שלי".

לבסוף מסכמת, "אנחנו מרגישים משמעותיים וכולנו מבינים למה אנחנו שם. ברור שהעבודה היא קשה, אבל אנחנו שם כדי להציל חיי אדם וזה משמעותי".