סימון ליד מעבר חצייה בעיר

בשבועות האחרונים החלה העירייה בפרסום מסרים בטיחותיים בסמוך למעברי חציה הסמוכים לכל בתי הספר היסודיים ברחבי העיר. מדובר במסרים שמטרתם עידוד חציה בטוחה וזהירה בקרב הולכי רגל בעיר – עם סימון בולט לילדים.

מדובר בתכנית ארצית של הרלב"ד (הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים) בשיתוף עם העירייה כחלק מקמפיין הסברתי המתמקד בהולכי הרגל. המטרה היא להגביר את הבטיחות בקרב הולכי הרגל והנהגים ולמנוע התפרצות לכביש וחצייה תוך היסח הדעת. המדרכות הצבועות בצבעים בולטים עם מסרים ברורים לבטיחות בחציית הכביש, סומנו ליד מעברי חצייה המצויים בקרבת מוסדות חינוך והן ישמשו את התלמידים וכן את העוברים והשבים. במסרים נכתב "אל תתפרץ לכביש", "תסתכל לנהג בעיניים" ו"נלחמים על החיים".

בעירייה מסבירים כי התלמידים ייחשפו למסרים הצבעוניים במהלך החצייה והדבר יגביר את עירנותם. במקביל, פועלת העירייה לצביעה וחידוש של מעברי החצייה ברחבי העיר עפ"י תכנית עבודה שנתית.

בעירייה מציינים כי בנוסף לפעילות זו תוגבר השנה מערך מעבירי החצייה הבטוחה בסמוך לבתי הספר אשר מטרתם לסייע לתלמידים בגילאי בית ספר יסודי לחצות את הכביש בבטחה בדרכם לבית הספר. מעבירי החצייה משמשים ככוח עזר נוסף למשמרות הזה"ב בשעות הבוקר והצהריים.