צילום: אוהד צויק

נציב כבאות והצלה הוציא בתחילת השבוע צו על איסור מדורות באיזורים מסויימים בשל תנאי מזג אוויר קיצוניים המעלים את הסבירות להתרחשות דליקות. הנציב אסר קיום מדורות והבערת אש בשטחים פתוחים, ביערות ובאיזורי חורש ברחבי הארץ למעט במקומות שהוכשרו ע"י הרשות המקומית.

 

להלן מקומות מורשים ע"י העירייה להדלקת מדורות ל"ג בעומר ביבנה: שדרות דואני - רחבת השוק הישן בשטח החולי בלבד, שכונת נאות-רבין- חטיבת גבעתי פינת שדרות ז'בוטינסקי, שד' הציונות פינת גיבורי החיל ושדרות העצמאות - בשטח החולי ליד חניון תחנת הרכבת. * הדלקת מנגלים מותרת בפארק הסנהדרין בלבד.

 

חשוב לציין כי הדלקת מדורות מותרת בערב ל"ג בעומר בלבד!!

 בעיריית יבנה קוראים להורים ולילדים להקפיד על הנחיות הבטיחות הכוללות הדלקה של מדורות קטנות, אך ורק במקומות שהוגדרו לכך. כמו כן, עפ"י צו נציב הכבאות הוגבלו מימדי המדורה עד לגובה של מטר וחצי וקוטר של עד 3 מטר. בנוסף, ניתנו מגבלות להגדלת המרחקים בין המדורות לגורמי סיכון כגון בנייני מגורים, מתקני גז ודלק, קווי חשמל וכו'.

 

בעיריית יבנה מתגברים את הכוחות ובמהלך ערב החג ייצאו לשטח ולמוקדי האש יחד עם לוחמי האש מרשות כיבוי והצלה. דובר עיריית יבנה, אריאל הלר: "אנו שבים וקוראים לציבור לגלות אחריות, לאחד מדורות, ולהקפיד על הנחיות הבטיחות המפורסמות באתר העירוני וברשתות. רצוי לקיים מדורות שיתופיות על מנת להקטין את מספר מוקדי הבעירה ולהפחית את זיהום האוויר. יש לחדד את הוראות הבטיחות ולנקוט במשנה זהירות כל אחד בתחומו".

 

 בעירייה מדגישים עוד כי חל איסור מוחלט על הבערת אש בגינות הציבוריות ובמדשאות, בפארקים, לאורכו של פארק נחל יבנה, בקרבת עצים וצמחיה, חניות ציבוריות, דרכי ביטחון, מתחת לקווי חשמל, בקרבת בתי מגורים, עמודי תאורה ובסמוך אליהם. פקחי העירייה, הכבאות והמשטרה יסיירו בין המדורות בכדי למנוע הדלקת מדורות במקומות שאינם מורשים. יש להימנע מהדלקת מדורות קרובות האחת לשנייה, חל איסור מוחלט לנסוע ברכב ממונע כלשהו באזור ההתקהלות שמסביב למדורות וילדים קטנים חייבים בליווי של מבוגר. במקרה של שרפה יש לפעול מיידית לכיבויה ובמקביל לחייג לכיבוי אש 102. עוד נמסר כי חל איסור על שימוש בנפצים, חזיזים וזיקוקין-דינור ואין להשתמש במגברי-קול ורמקולים.