פרס מחוזי לביאליק

הישג מרשים וכבוד לבית הספר היסודי ביאליק לטבע בפרט ולמערכת החינוך העירונית בכלל: ועדה מיוחדת מטעם משרד החינוך ביקרה בשבוע האחרון בבית הספר לאחר שנבחר להתמודד בפרס החינוך המחוזי לשנת 2018.

בית הספר בניהולה של דליה גבריאלי עבר בשנים האחרונות מהפכה של ממש בתחום הפדגוגי, הפיזי והתדמיתי והוא נחשב כיום לאחד המובילים בעיר.

ביום רביעי ה-28/11/18 ביקרה משלחת של 11 מפקחים ממשרד החינוך בבית הספר, נפגשו עם ראש העיר, צבי גוב-ארי, מנהלת אגף החינוך, רות שרעבי, האחראית על בתי הספר היסודיים, איה בניטה, יו"ר ועד הפעולה מטעם עמותת תובנות בחינוך וכלת פרס ישראל דיתה ברוניצקי ,יו"ר הנהגה המוסדית רונן יעקב ונציגי הנהגת ההורים שי אשכנזי וריקי סאני. חברי הוועדה הגיעו לבית הספר במטרה להתרשם מהעשייה החינוכית הענפה המתרחשת בין כתליו במסגרת מועמדותו לפרס החינוך.

ראש העיר צבי גוב-ארי קידם את חברי הוועדה בברכה ואמר כי הוא גאה בצוות בית הספר "המוביל שינוי משמעותי והפיכתו של המוסד למוביל, מבוקש ומתקדם". גוב-ארי סקר את השינוי החיובי שעבר בית הספר בחמש השנים האחרונות, ציין כי הושקעו משאבים רבים בהקמת מרחבי למידה ייחודיים, אגפים חדשים, מעבדות ואף חצר ללימודי זואולוגיה וטבע. "העיר משקיעה אמצעים רבים בקידום החינוך כאשר טובת הילדים והתלמידים עומדת בראש סדר העדיפויות, זאת לצד פיתוח מתמיד של שיטות ההוראה, הפדגוגיה והחדשנות. בשנים האחרונות כלל בתי הספר עוסקים ומתמקצעים בתחומי דעת הייחודיים להם, מעמיקים את הלמידה בכיתות ומאפשרים לתלמידים לרכוש ידע בדרכים מגוונות לרבות ניסוי וחקר".

מנהלת בית הספר דליה גבריאלי הציגה את סיפור צמיחתו של בית הספר בשנים האחרונות, בית ספר שהפך לבית ספר מהמובילים בעיר והביקוש אליו הולך וגדל בכל שנה. גבריאלי סיפרה על שיתוף הפעולה יוצא הדופן עם השותפים הרבים המסייעים לבית הספר והדגישה את מחויבותו של ראש העיר לקידום החינוך בעיר.

מיכל אבירם, יועצת בית הספר, הציגה את מעטפת המענים המיוחדים להם זוכים תלמידי בית הספר.

סגנית המנהלת מירי שמילוביץ סיפרה על פעילותם הגדלה של המתנדבים ומסייעת לתת מענה לתלמידים בעלי קשיים לימודים לצד תלמידים מצטיינים. עוד הציגה את מערך יום הלימודים הארוך המתקיים בבית הספר מזה ארבע שנים. בימים א` ו-ג` התלמידים לומדים עד לשעה 16:00 וזוכים למגוון חוגי העשרה בתחום המדעים, האנגלית, מחול, כדורסל, בישול, נגרות , וטרינריה, אומנות, משחקי חשיבה ועוד.

במפגש עם חברי ועדת הפרס השתתפו הורים שסיפרו בהתרגשות על החוויה שלהם ושל ילדיהם כתלמידי ביאליק לטבע ולמדעים.

בחלקו השני של המפגש ביקרה המשלחת בסביבות למידה חוץ כיתתיות הקיימות בבית הספר. בתחנה הראשונה פגשו בגן הזואולוגי את יפעת וישניה, מנהלת הגן ותלמידים שסיפרו על תפקידם כמדריכי טבע, על מעורבותם בתחזוקת פינת החי ועל למידת החקר המתקיימת בגן במסגרת שיעורי הטבע.

בתחנה הבאה פגשו בגן הבוטני את רכזת המדעים ענת ממון ותלמידה שסיפרה על תפקידה כמדריכה, על הטיפול וטיפוח הגן הבוטני. עוד הציגה את החממה הלימודית וצמחי התבלין, הירקות והפרות שנשתלו בגן ע"י התלמידים.

בתחנה השלישית באגף המדעים פגשו המבקרים 2 בוגרות בית הספר הלומדות בחט"ב גינסבורג בכיתות מצוינות שספרו על הכלים והחוויות אותם רכשו בבית הספר בביאליק אשר מסייעים להם להצליח בחטיבה. עוד בתחנה זו ספרו תלמידי כתות ו` על פרויקט הרובוטיקה שמתקיים בכל שבוע בחברת ההייטק "נובה" והציגו את הרובוטים אותם תכננו, בנו ותכנתו. תלמידה נוספת סיפרה על תפקידה המשמעותי של המועצה הירוקה בהדרכת התלמידים בשמירה על איכות הסביבה ואקולוגיה. תלמיד נוסף סיפר על פרויקט התקשוב שנעשה במחברת notebook באמצעות אופיס 365.

התחנה האחרונה בה ביקרו הייתה חדר מתמטיקה, חדר המדמה שכונה בה: בית קפה, דוכן פיצה, חנויות ופארק משחקים. רכזת המתמטיקה, עדנה ספרדי סיפרה על הרציונל להקמת החדר. תלמידי כתה ג` הדגימו שיעור מתמטיקה בדוכן הירקות והפירות. בסיום הביקור התלמידים חלקו לאורחים עציץ עם צמחי תבלין מהגינה שלנו.