למשרדה של עוה"ד רעות שדה הגיעה לקוחה והחלה לגולל את סיפורה:

הלקוחה, תושבת בני ברק, חרדית בשנות ה-30 לחייה נשואה מזה כחמש שנים ואם לשני פעוטות בני 4 ושנתיים. למחייתה, עבדה הלקוחה כקופאית ברשת ביגוד מוכרת ואילו בעלה, עצמאי בתחום המסעדנות, הינו המפרנס העיקרי של ביתם המשותף.

במרוצת הזמן, נתוודעה הלקוחה למזגו האלים והבלתי צפוי של הבעל. לאחר יום עבודתו, נהג הבעל לשוב בשעות לא שגרתיות ולקלל, לגדף ולהשמיץ את האישה. לא פעם חוותה האישה מצד הבעל התקפי זעם קשים ביותר. האישה חיה בביתה שלה כשהיא מתהלכת "בין הטיפות" בקרבת הבעל מחשש שמא זה יתפרץ עליה ללא שליטה.

יתרה מכך, אומנם הבעל הכניס כספים רבים במזומן מעסקיו והצדדים חיו ברווחה כלכלית גבוהה אולם, האישה הודרה כליל מכל ידיעה אודות מקור הכספים ו/או גובהם וכל שהאישה ידעה הוא שבעלה מפקיד סכום קבוע של 7,500 ₪ מדי חודש לצורכי התא המשפחתי. הבעל מעולם לא שיתף את הלקוחה כיצד מעביר את זמנו ונהג להצהיר בפניה הצהרות כוזבות אודות "מקומות תעסוקה" שונים ומשונים.

לאחר זמן קצר יחסיהם של הצדדים עלו על שרטון לאור התנודתיות הקיצונית במצבי רוחו של הבעל כלפי האישה ובהתקפי הזעם הקשים שחוותה ממנו. הבעל אף לא לקח כל חלק בגידול הקטינים וחדל במפתיע מלכלכל את התא המשפחתי כך שהאישה נשאה בנטל זה בגפה כשילדיה רכים בשנים.

הקש ששבר סופית את גב הגמל היה לאחר שהבעל הכפיש את שמה הטוב של האישה בפני כל מי שנקרה בדרכו. לאחר מכן, איים עליה חדשות לבקרים כי יפיץ בכל רחבי העיר שמועה לפיה רעתה בשדות זרים ומנהלת רומן אסור עם גבר אחר. האישה אשר חיה במסגרת חרדית אדוקה הרגישה כי, חרב עליה עולמה ולא יכלה לשאת עוד בנוכחותו של בעלה בחייה.

בשלב זה הגיעה הלקוחה למשרדה של עוה"ד רעות שדה והחלה לגולל את סיפורה בפניה. עוה"ד שדה האזינה בקשב רב וניגשה לעבודה ולמלאכה. תחילה עוה"ד רעות שדה הגישה בקשה למתן צו הגנה כנגד הבעל לאור איומיו אשר היו פוגעים קשות בשמה הטוב של האישה ובילדיה. במקביל הגישה עוה"ד שדה בקשה ליישוב סכסוך בין הצדדים לבית הדין הרבני נוכח החוק למניעת חוק להסדר התדיינויות בסכסוכי משפחה המחייב זאת. לאחר שהצדדים לא הגיעו לכדי הבנות עוה"ד רעות שדה לא נרתעה, ומיד הגישה תביעת גירושין כרוכה מגובשת ומפורטת לבית הדין הרבני. במסגרת התביעה גוללה את המסכת העובדתית שהובילה לקרע בין הצדדים ואת העובדה כי, הבעל אינו נושא כלל בנטל גידול הקטינים על אף הכנסותיו המרובות ועל אף מחויבותו ההורית לעשות כן. במסגרת הדיון שנקבע במעמד הצדדים, הבעל טען כי הכנסותיו החודשיות מסתכמות בסך של 5,000 ₪ בלבד. אולם הבעל לא הצליח להסביר איך חודש בחודש נהג להפקיד לחשבון הצדדים 7,500 ₪ במזומן. לאור האמור, עוה"ד רעות שדה הוכיחה בנחישות לבית הדין הנכבד כי, הבעל מרוויח הרבה מעבר להצהרותיו הכוזבות וגיבתה את האמור בשלל אסמכתאות וטיעונים משפטיים. בהתאם לכך, בית הדין הנכבד אף הוא התרשם כי הבעל אינו דובר אמת לעניין היקף הכנסותיו והוציא תחת ידו החלטה המחייבת את הבעל לשלם מזונות חודשיים עבור ילדיו הקטינים בסך של 4,500 ₪ על אף הצהרתו כי, משתכר ב-5,000 ₪ בלבד!

עוה"ד רעות שדה: "שמחתי לסייע ללקוחת משרדי לקבל דמי מזונות הולמים וראויים עבור שני ילדיה הקטנים אשר יסייעו בידה להתקיים בכבוד מדי חודש, ללא תלות בגחמות בעלה. למרבה הצער, בעלים רבים מנסים "להעניש" את נשותיהם על ידי הפעלת אלימות כלכלית לא מוצדקת המשפיעה, קודם כל, על ילדיהם המשותפים אשר אינם חלק מהסכסוך ולא עשו דבר. כל הורה מחויב לזון את ילדיו ולעשות כל העולה בידו בכדי לספק את צורכיהם במלואם ומי שלא עושה כן ידע כי יהיה עליו לתת את הדין על כך. באם הנך מצוי בסיטואציה דומה, מומלץ להיוועץ עם עורך דין".