צילום: ארכיון 'יבנה נט'

                                                                                                    דיירי רחוב האלון המתכנסים בחודש האחרון תחת קורת הגג של מינהלת הדיירים אשר הוקמה ופועלת במרץ לצירוף מירב התושבים אליה ולפרישת חסותה עליהם ועל האינטרסים שלהם – הבינו כי עליהם לעמוד על זכויותיהם ולמצות את הערך המקסימלי הריאלי של נכסי הנדל"ן שבבעלותם – אולם ספק אם ידעו כי קיימות הערכות-שווי אסטרונומיות לערך זה, וכי כבר בוצעה לפחות עסקה אחת בנתוני מכירה מרשימים עד בלתי-נתפסים.

בחודש מארס 2018 בוצעה בבניין מס' 20 ברחוב האלון עסקת נדל"ן למכירת דירה בקומה שנייה בבניין הישן, במסגרת מיזם 'פינוי-בינוי' – על סך 6.6 מיליון שקלים. זאת, לפי נתוני משרד האוצר.

תמחור הקרקע עליה עומד הנכס (גוש 4942, חלקה 61) התבצע לפי ערך של כ-4.6 מיליון שקלים, ותמחור הדירה לפי שווי של 2.0 מיליון שקלים.

חברי מינהלת רחוב האלון, אחריה אנו עוקבים זה שבועות מספר – נדהמו אף הם מהיקף העסקה, וציינו כי מבחינתם משמעות הדבר היא כי כל המהלכים מול היזם אשר זכה בהקמת פרויקט 'פינוי- בינוי' ברחוב באופן בלעדי מידי העירייה – 'בהרי-פלוטקין' – כלל איננו משערך את הדירות בגזרות מחירים אלה, אלא מבקש להמציא לדיירים תמורה נמוכה בהרבה מערכן הריאלי של דירותיהם.

"לא ניתן להסביר בכל דרך שהיא את פער ההצעות ההזוי של היזם למול העסקה המתוארת, אשר פורסמה בנתוני משרד האוצר. זה לא חלום ולא הזייה – אלה נתונים שכל דיכפין יכול למצוא באתר המשרד", מציינים חברי המינהלת, ומבהירים שוב כי לא יתפשרו על מיצוי מלא של זכויותיהם.