.

קהילת יהודי אתיופיה עלתה לארץ ישראל מתוך אמונה ציונית וחיבור עמוק ליהדותם של חבריה, שנשמרה לאורך שנים רבות, יהדות המאמינה בארץ הקודש ומביעה רצון עמוק לשילוב בחברה הישראלית.

בשנים האחרונות עלה זעמם של צעירי הקהילה והגיע לכדי מחאות נגד השלטון המרכזי והרשויות, בטענה לקיפוח, הדרה במוסדות חינוך ואכיפה גזענית. הנתונים מלמדים כי הקהילה מונה כ-1.5% מאוכלוסיית המדינה, ואילו בבתי הכלא לנוער ולצעירים מרצים את עונשם כ-40% מבני הקהילה - עובדה מצמררת המעידה על כישלון מהדהד של קליטת הקהילה בארץ.

מבוגרי הקהילה הכירו תודה לשלטון 'הליכוד' לאורך שנים ונמנעו מלצאת למחאות ציבוריות גדולות, אלא שלאורך השנים צעירי הקהילה שנולדו וגדלו בארץ החליטו בשנתיים האחרונות לתת דרור לזעם שהצטבר לאורך השנים, כפי שניתן היה לראות ולחוות במחאה האחרונה.

זעקת הגזענות נגד הקהילה לא פסחה גם על יבנה, ולפני כ-4 שנים נדרש מאבק מקומי אותו הובילה חברת מועצת העיר אז, רונית ארנפרוינד, ביחד עם ח"כ פנינה תמנו-שטה ושר החינוך דאז, הרב שי פירון מ'יש עתיד', בעניין הסירוב לקבל את ילדי הקהילה בבית הספר 'סיני' ובאולפנה. 

ביבנה חיה ופועלת קהילה גדולה של יוצאי אתיופיה. בעבר הוקם מטה צעירי הקהילה במסגרת מפלגת 'יש עתיד', וכעת הושק מטה חדש-ישן של 'כחול-לבן', בביתה של ארנפרוינד, המשמשת כיו"ר מטה 'כחול-לבן' ביבנה, הידועה בפועלה המתמשך למען תושבי העיר ותושבי הקהילה לאורך השנים.

"אין ספק שהצעירים הינם עתיד ההנהגה של הקהילה, הם ישראלים לכל דבר ועניין, גדלו בארץ ומבינים את השפה החברתית-ציבורית ופוליטית יותר מהמבוגרים, ולכן נכון לתת להם להיות בקדמת הבמה ולהגדיר בקול ברור ומדוייק את צורכי הקהילה לטובת שילובם המלא בחברתנו. אתמול הצטרף לפגישתנו מי שהיה ח"כ ב'ליכוד', אללי אדמסו, אשר פועל כיום בכל רחבי הארץ, לצד ח"כ פנינה תמנו-שטה", ציינה ארנפרוינד, והוסיפה: "אני מברכת את הצעירים שהבינו שהלך הרוח הנושב מהשלטון איננו גזרה משמים, והחליטו לקחת את גורלם בידיהם. ככל שיידרש כולנו נתמוך ונעזור בקידום צורכיהם, כפי שהם יגדירו".

עם חברי המטה ביבנה נמנים יהודה וורטאו-ביטאו, לירון ארקה-טסמה, יוסף קאסה, וורטאו סבהט ויוסי מקוננט.

כל המעוניין להצטרף מוזמן ליצור קשר עם יהודה ווראטו-ביטאו: 050-2648594, או/ו עם לירון ארקה: 053-5223809.