בשנת 2018 עדיין מקובל לראות את תחום הפוליטיקה כגברי וקשוח, וכמעט נחלתם הבלעדית של הגברים. במערכת הבחירות האחרונה דווקא ניכר שיש משב רוח רענן ושינוי לטובה, בדמות הצטרפותן של עוד ועוד נשים. בסיעתו של שטרית הייצוג הנשי בולט אפילו יותר והיא כוללת ארבע נשים חזקות ומובילות בתחומן, שכבר הביאו הוכחות בעשייה הציבורית והפרטית שלהן, ועכשיו מתכוונות לעשות את זה ביחד עם שטרית, עבור עתידה של העיר יבנה.

את חברת המועצה רונית ארנפרוינד אין צורך להציג, היא יושבת ראש האופוזיציה, לוחמת ופעילה ומי שמיועדת לכהן כמחזיקת תיק החינוך בעיר. היא אשת חינוך מוערכת, שפועלת שנים רבות למען תושבות ותושבי העיר בתחומים רבים ומגוונים, ובין כל הקהילות ושכבות האוכלוסייה. לרונית יש קבלות על עשיה ציבורית, במסגרת תפקידה פעלה להורדת הארנונה למגורים ועסקים קטנים, הפעלת יום לימודים ארוך ומפעל ההזנה בביה"ס וקידום תכניות פינוי בינוי שפוי בכל השכונות הוותיקות. לצד כל אלה, רונית פעילה מרכזית למען קידום שוויון מגדרי וחיזוק מעמד האישה בישראל וביבנה בפרט. בין היתר ליוותה את התכנית הלאומית לקידום נשים לעמדות בכירות במשרדי הממשלה ובחברות הממשלתיות. "רונית היא שליחת ציבור עשירה בניסיון ומלאה במוטיבציה ורעב להביא שינוי לטובה למען התושבות והתושבים בעיר, בדגש על תחום החינוך וההוראה" אומר שטרית. "הניסיון רב השנים של רונית, בשילוב האהבה הגדולה שלה לתושבות ותושבי העיר. תכניות העבודה שהכנו יחד למען החינוך של הילדות והילדים שלנו הם בשורה חדשה ליבנה, בשורה שתביא את יבנה להישגים ולתוצאות אדירות".

"בחרתי להצטרף אל מאיר שטרית בעקבות תפיסת העולם שלו, שהינה ליברלית, עם ניסיון עשיר, מגוון ומוצלח בניהול העיר" אומרת ארנפרוינד. "הוא הוביל את יבנה והפך אותה ממועצה  לעיר ובזכותו רבים מאיתנו באנו ליבנה, הוא בנה את התשתית להתפתחות העיר עד היום. אנחנו רואים עין בעין את הצורך בפינוי בינוי בשכונות הוותיקות, ואת הצורך לפתח את העיר בהדרגה ואחריות לעתיד איכות החיים של התושבים, כמו גם פיתוח פארק תעשייה חכמה ומחויבות גדולה למהפכה בחינוך, תרבות, נוער וצעירים. אין ספק שהקשרים של מאיר הם נכס לעיר. הוא האיש הנכון היום שיוכל להביא להתפתחות וקידום העיר לשלב הבא ולעתיד טוב יותר".

זהבה אלימלך, תופסת את המקום הרביעי ברשימתו. היא ילידת יבנה ובוגרת לימודי ניהול בכיר במכללת בית ברל. במשך שנים פועלת בתחום החינוך לגיל הרך ובמאבק למען זכויות אימהות עובדות, אותו הובילה בהצלחה רבה. כיום היא מכהנת כיו"ר נעמ"ת במרחב אשדוד ויבנה. היא אשת עשייה בעלת ניסיון רב. יחד הם מתכננים לפעול להקמתה של ועדה לשוויון מגדרי ולהטמעתו של "חינוך מדבר מגדר" החל מגיל הגן. "אני מאמין שהכל מתחיל בחינוך. חינוך לערכים, חינוך לשוויון וחינוך למצוינות" אמר שטרית בנושא זה. "אני יודע שזוהי עשיה שתניב תוצאות ותחזק את מעמדן וקידומן של הנשים בעיר".

מיד לאחר שהודיע שטרית על הצטרפותן של ארנפרוינד ואלימלך לרשימה שלו הוא אמר: "מדובר בשתי שליחות ציבור מהשורה הראשונה, שפועלות במשך שנים לטובת יבנה, לטובת תושבי העיר ולמען חיזוק מעמד האישה בעיר ובישראל. בכוונתי ליצור איחוד כוחות רחב בעיר ולהקים קואליציה רחבה, שתוביל את יבנה בשנים הבאות ותחזיר את תנופת העשייה והפיתוח לעיר".

עו"ד סמדר כהן, המתמחה במשפט אזרחי-מסחרי ובתחום המשפחה, ניהלה בעברה אינספור מאבקים מוצלחים מול עיריית יבנה. למרות שפוליטיקה זה תחום שהיא ניסתה להתרחק ממנו, כשנוצר הקשר בינה לבין שטרית היא הבנה שאפשר גם אחרת, והחליטה להצטרף למרוץ, במטרה להשפיע ולקחת חלק פעיל בעתידה של העיר. "אני מבקש להודות לסמדר על התמיכה, האמון ועל ההצטרפות למסע שלנו למען תושבי יבנה" אמר שטרית עם הצטרפותה לרשימתו. "סמדר מביאה איתה ניסיון יוצא דופן במאבקים ציבוריים ורצון עז לתקן עוולות חברתיות בעיר".

עו"ד סמדר כהן

"קודם כל מאיר כבן אדם זה מה שכבש אותי" אומרת כהן "הוא מאוד קשוב ואנושי, רחוק ממה שמדמיינים כשאומרים את המילה 'פוליטיקאי'. יש לו את כל מה שצריך כדי להנהיג את העיר לעתיד טוב יותר. החזון שלו לגבי החינוך בעיר וההבנה כי נדרש לשנות סדר עדיפויות ולהשקיע יותר תקציבים בתחום, זה משהו שמתאים לתפיסת העולם שלי. חינוך הוא העתיד והחינוך בנפשו. יש לי שתי בנות שלומדות בבית הספר 'נעם' בעיר ואני מכירה את המצב גם מקרוב, מתוך הבית שלי. ההשקעה בחינוך לא מספקת. נקודה. יש צפיפות איומה בכיתות, מתקנים ישנים וסביבת לימודים לא מיטבית, שאינה מאפשרת לילדים שלנו למצות את הפוטנציאל שלהם עד תום.

בנוסף, למאיר יש ניסיון וידע רב, קשרים מצוינים עם משרדי הממשלה וזה מה שיעזור לו ולנו להגשים את כל התכניות. מאיר קשוב לצרכים של התושבים ומעדיף תוכן על פני נראות. ככה צריך להיראות מי שינהיג את יבנה בשנים הבאות".

מספר 6 ברשימה היא רות קורבלניק, אשת חינוך מוערכת ופעילה בולטת בקהילה, מנהלת ומפקחת במערכת החינוך וחברת מועצת העיר במשך שתי קדנציות. תושבת השכונה הוותיקה נאות שז"ר, בעלת תואר שני בחינוך ובאנגלית, ולימודי מנהלים במערכת החינוך. לדבריה היא הצטרפה לרשימה מפני שהרגישה שבמשך שנים לא נגעו בשכונות הוותיקות והיא יודעת שיחד עם שטרית יימצא פתרון ראוי ומיטבי עבור תושבי שכונות אלו. היא תפעל להקמת ועד מיוחד, המורכב מנציגי השכונות, למען טיפול בכל תחומי החיים, בדגש על התשתיות והחינוך - המקום הטבעי ממנו מגיעה. "השכונות הוותיקות יקבלו סוף-סוף את מה שמגיע להן, אחרי הבטחות סרק של למעלה מ-20 שנה" אומרת קורבלניק. "לרות יש ראיית העולם רחבה וחכמה, ניסיון מוכח ורצון עצום להשקיע בעיר ובתושביה. שנינו מאמינים שבכדי לקדם את יבנה עלינו להשקיע את מירב האנרגיה והמשאבים בלקדם את כל השכונות בעיר ולא רק חלקים מסוימים בה" אמר עליה שטרית.

רות קורבלניק. לוקח את העיר בידיים

"יש למאיר יכולות ניהול מצוינות, שמתכתבות גם עם תפיסת עולמי וגם עם המאה ה-21. יש בו אמינות, חזון ויכולת לפרוץ גבולות ותקרות זכוכית" מוסיפה קורבלניק. "במהלך עבודתנו המשותפת בקמפיין הבחירות, למדתי שמדובר באדם שמאפשר לכל בעל רעיון להגשים אותו וללכת איתו קדימה. זה תואם את תפיסת עולמי לגבי איך ניהול צריך להתקיים ולפיה אנשים בעלי רצון, חזון ויכולת הם שמושכים את העגלה, ומישהו אחר דוחף אותם מאחורה ומהווה רוח גבית. מאיר הוא המנהיג הדוחף. אני מקווה שיום הבחירות יהיה חגיגה לדמוקרטיה ולא יתבצעו בו מעשים לא ראויים. אני פונה לכל מי שמתלבט שיצביע למאיר, ויעזור לנו לסיים את זה כבר בסיבוב הראשון, מבלי להכניס את התושבים ואת העיר לסחרור נוסף".