גני הילדים נזהרים בדרכים

ילדי הגנים העירוניים ביבנה נחשפים בימים אלה למסרים חינוכיים בתחום של זהירות בדרכים וצופים בהצגה "הכי זהיר בכפר ובעיר". ההצגה מבית "אושרה הפקות" עוסקת בכללים חשובים הנוגעים לבטיחות בדרכים בדגש על נושא היסח הדעת, חצייה בטוחה, רכיבה נכונה, התנהגות בזמן נסיעה, חשיבותה של חגורת הבטיחות ועוד. ההצגה, המאושרת ע"י הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים ומשרד החינוך מוצגת בפני הילדים בצורה חווייתית, מסקרנת ובגובה העיניים.

עיריית יבנה משקיעה אמצעים ומשאבים רבים בקידום נושא הבטיחות בדרכים בעיר וההסברה כחלק ממדיניותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי. עפ"י הנחייתו פועל מטה הבטיחות בדרכים, בניהולו של בני נסימי, יחד עם מחלקת גני הילדים במינהל החינוך במטרה ליצור דפוסי התנהגות נכונים בקרב ילדי הגיל הרך, בכביש ובדרך. 

עינבר אברהמוב, מנהלת גן נחשול סיפרה כי "ההצגה משעשעת ומלמדת את כללי הזהב בדרך מוחשית עם תפאורה יפה ושירים". רונית נחום, מנהלת גן מפרשית אמרה כי "הילדים קשובים לשחקן ובדרך של משחק ושיתוף פעולה לומדים את המסרים החשובים להתנהגות בדרכים". 

דובר העירייה, אריאל הלר מסר כי הצוותים החינוכיים וילדי גני הילדים נהנים ממופע חינוכי המתמקד בטיפוח התנהגות זהירה בדרכים החל מהגיל הרך. "העירייה תמשיך להשקיע הן בתשתיות עירוניות חיוניות להבטחת הבטיחות בדרכים והן בחינוך והסברה בתחום זה".