עפ"י החשד ביום 13.12.18 באחד מרחובות העיר התפתח ויכוח בין צעיר תושב העיר לבין שלושה אחרים, אלו במהלך הארוע תקפו אותו באמצעות אלה וגרמו לו לחבלות .

ביום  17/12/18 עצרה כאמור המשטרה את שני הצעירים החשודים ואלו בחקירתם הכחישו כל קשר לארוע האלים וכן הכחישו קיומו של כל סכסוך עם המתלונן.

בדיון שהתקיים בבית המשפט בראשון לציון ביקש נציג המשטרה להאריך את מעצרם של השניים בחמישה ימים נוספים לשם קידום החקירה, ב"כ המשטרה הגיש לבית המשפט נספח סודי ובו פעולות חסויות לביצוע ומידע מודיעיני .

בכ" החשודים, עו"ד עדי כרמלי טען שפעילותה האיטית של המשטרה פגעה בחקירה, ביכולת להגיע לחקר האמת ומלמדת כי גם המשטרה לא מאמינה בבקשה שהיא עצמה הגישה ועל כן על בית המשפט לשחרר את החשודים. "מדובר בחשודים שנעצרו אתמול וזאת למרות שלמשטרה ידוע על האירוע מזה ימים אחדים. גם אם עוברת המשטרה את משוכת החשד הסביר כנגד החשודים הרי שפעילותה האיטית עד מאוד מאיינת את עילות המעצר שעליהן היא מבססת את בקשת מעצרם ועל כן יש לשחררם", טען סניגורם של החשודים.

השופטת זהר דיבון סגל הורתה על שחרורם של החשודים, תוך שהעבירה ביקורת על התנהלות המשטרה בתיק: "יש לתת משקל לעובדה כי תיק החקירה נפתח ביום 13/12 ואולם היחידה החוקרת לא פעלה למיצוי החקירה בסמוך למועד זה. סבורני כן מן הראוי היה שהמשטרה תפעל למיצוי החקירה ותפעל לעצור את החשודים בסמוך לאירוע . נתון זה מלמד כי המשטרה אף היא איננה סבורה כי מדובר באירוע חמור המצדיק מעצרם של החשודים".