.

פרויקט התחדשות עירונית אותו מובילה חברת 'חן את ברון' בשנים האחרונות בצומת הרחובות העצמאות ודואני ממשיך להתקדם בקצב משביע רצון, ולראשונה יתקיים כנס דיירים המיועד לתושבי דואני, במהלכו יוצגו כל יתרונות הפרויקט. דיירי רחוב העצמאות נמצאים בשלבים הסופיים של החתימות וכבר מצפים להתחלת העבודות.

חברת חן את ברון בבעלותם של חיים חסן (חן), אריה וחיים ברון ומהנדס משה חן בעל תואר שני מהטכניון משמש כמנכ"ל ומהנדס ראשי בחברה. החברה מגיעה עם ניסיון נרחב בתחום הבניה וגב כלכלי רחב. בעלי החברה עוסקים בענף הבניה למעלה מ-30 שנה, ביצעו פרויקטים שונים ברחבי הארץ, רמת גן, אשקלון, גן יבנה, אופקים ועוד.

לבעלי החברה מקבצי דיור של 250 יחידות בערד ולמעלה מ-40 יחידות בבני עי"ש, וכן אולמות ארועים, מערכות הזנה של עשרות אלפי תלמידים, ועוד.

חברת חן את ברון מקדמת את הפרויקט כבר למעלה משמונה שנים בהשקעה של מעל 7 מיליון ₪ עד כה. החברה מעסיקה את מיטב המוחות בהתחדשות עירונית. צוות מתכננים מקצועי בהובלת אדריכל עידו דאובר, המוכר מפרויקטים רבים ביבנה ולו ניסיון של מעל 50 שנה.

החברה מנהלת מו"מ עם מספר בנקים לצורך ליווי הפרויקט, וכן מגעים מתקדמים עם חברת 'דניה סיבוס' לצורך ביצוע של הפרויקט ובניית המגדלים כדי לקבל את האיכות המקסימלית.

המתחם יכלול בסוף שמונה מגדלים בני 18-23 קומות. ארבעה מגדלים ייבנו על העצמאות וארבעה על שד' דואני. בנוסף ייבנו עוד ארבעה בניינים בני 5 קומות לאורך הלילך ובוכריס, שייתנו פתרון גם לאוכלוסיה הדתית ולמשפחות שמעדיפות שלא לגור במגדלים גבוהים. מתחת למגדלים יוקמו חניונים תת קרקעים בני ארבע קומות, שישרתו את הדיירים ואורחיהם. כחלק בלתי נפרד מהפרויקט, תוקם שדרה ירוקה ארוכה, הכוללת פארק רחב ידיים, מתקני שעשועים, מצללות וספסלים לרווחת תושבי השכונה.

החברה היא בעלת קרקע ברחוב העצמאות הפנויה לבניה מיידית. בהנחיית ראש העיר ומהנדס העיר, המטרה של הפרויקט היא בינוי-פינוי, משום שיש פה רוב לאוכלוסיה וותיקה ומבוגרת. "אנחנו מפנים סך הכל 16 דיירים, מעצמאות 40 וכל השאר כבר יעברו לדירה החדשה שלהם ישירות", מסכם משה חן. "זה אמנם מאריך מעט את הפרוייקט אבל מונע סבל וטרטור הכרוכים בהוצאת אנשים מהשכנים הוותיקים שלהם והסביבה האורגנית שלהם. גם בעלי החנויות והמשרדים שברחוב דואני יעברו באופן מיידי למשרד או חנות בבניין חדש בו תהיה קומת משרדים חדשה, מודרנית ומזמינה".