צילום: דוד מטודי

"יוקר המחיה זאת תופעת לוואי של בעיה עמוקה יותר במשק הישראלי והיא עודף החסמים והרגולציה שמונעים מהשוק החופשי לפעול", אמרה. "בימין החדש אנחנו מעודדים כלכלה חופשית ליברלית עם רגישות חברתית,. עודף הרגולציה מדכא את התחרות, מסרבל הקמת חברות ומגדיל את אי השוויון. יחד עם עודף חקיקה הכלכלה עלולה להיפגע ומחירי השירותים והמוצרים יעלו. גם בקדנציה הבאה נמשיך לפעול להסרת החסמים והרגולציה ולפתיחת השוק הישראלי לתחרות מהעולם, כפי שביצע בנט, כשר הכלכלה, בשוק הגבינות והמלט, דבר שהוביל לצניחת מחירים. נפעל לגוון את שווקי הייצוא של ישראל ונפתח את הייצוא ואת שיתוף הפעולה הכלכלי בין ישראל לבין מדינות נוספות. אני אמשיך לפעול לפתיחת מונופולים וקרטלים מכוח חוק כדי לייעל ולהוזיל את השירות לאזרח שמשמש כיום לקוח שבוי ללא אפשרות לבחור בין ספקים שונים המתחרים על לבו. הפעלת עקרונות השוק החופשי על שירותים אלה ופתיחתם לתחרות תוזיל את מחירם עבור הצרכן ותגביל את כוחם".

שקד תקפה את ההשבתות ברכבת ואמרה כי, "כשרת משפטים התחלתי כבר לפעול. לפני כחודשיים פרסמתי את תקנות השקיפות על ההסתדרות. עד היום התנהלה ההסתדרות במחשכים למרות יכולתה להשפיע על כלל אזרחי ישראל באמצעות השבתת המשק. לראשונה ההסתדרות תחויב בשקיפות מלאה כלפי ציבור העובדים בישראל. זכותם של אזרחי ישראל לדעת מהם האינטרסים הנסתרים של ההסתדרות וזכותו של כל עובד לדעת מה ההסתדרות עשתה בכספו. בהמשך להגבלת כוחם של הועדים, לא נקבל שביתה בשירותים חיוניים. נחייב בוררות חובה בסכסוכי עבודה שעובדי שירותים אלה הם צד להם. האזרח לא צריך לשלם את מחיר מאבקי הכוח המתנהלים על גבו, תוך ניצול של חולשתו. העובד החלש לא יופקר. נצמצם את יכולת הכפייה עליו מצד ארגוני עובדים תוך הצגת דרישה לרוב מוחלט לשם יציגות, וזאת במקום דרישת השליש הקיימת כיום".

לשאלה האם היא מתחרטת על סרטון הפאשיזם תשובתה היתה חד משמעית: "הסרטון חשף את פרצופו האמיתי, המתחסד והצבוע של השמאל. , אני אישה חזקה, שרת משפטים ויו"ר של מפלגה. זה סרטון עם הרבה הומור וציניות כלפי השמאל הליברלי שבמשך שנים רבות קורא לי פאשיסטית ומפסיד בבחירות אז אני חושבת שדיברתי אליו בשפה שלו. צריך קצת להתנער מהפוליטיקלי קורקט. הסרטון כתוב מצוין וחד ועשה את העבודה בצורה מעולה".