.

בישראל, מדינה עתירת שמש, ייצור חשמל סולרי הוא מהלך טבעי וכדאי. ביום רביעי, (19.2.20) תקיים העירייה כנס הסברה שצפוי לענות על כל השאלות הרלוונטיות. הכנס יתקיים במעמד ראש העיר, צבי גוב-ארי, והאירוע הוא תוצר של שיתוף פעולה פורה של העירייה עם 'החברה להגנת הטבע', רשות החשמל, המשרד להגנת הסביבה ו'איגוד האנרגיה המתחדשת בישראל'.

קיימים יתרונות רבים להתקנת פאנלים סולאריים על גג הבית: חסכון בחשבון החשמל, יצירת כסף מניצול שטח ריק, וכמובן תרומה לאיכות הסביבה והפחתת פליטות של גזי חממה וזיהום אוויר. בשנים האחרונות הפכה התקנת מערכות סולאריות על גגות הבתים למהלך פשוט וכדאי בזכות פעילות נמרצת להסרת חסמים ביורוקרטיים: פטור מהיתר בנייה ומארנונה, פטור מהיטל השבחה, הסדרת פטור ממע”מ ומס הכנסה, ואפילו 'מסלול ירוק' מול חברת החשמל.

כחלק ממדיניות העירייה, הוועדה המקומית לתכנון ובנייה אישרה בשנים האחרונות התקנת מערכות בבתים פרטיים ברחבי העיר. כחלק מהמדיניות לייעול בצריכת אנרגיה קיימות ברחבי העיר מערכות פוטו-וולטאיות לייצור חשמל באזור התעשייה ובמוסדות החינוך, במסגרת ההרשאות שניתנו על-ידי חברת החשמל.

מדובר בכנס חשוב המעמיד את עיריית יבנה בשורה הראשונה של הפעילות להנגשת הציבור הישראלי לייצור חשמל סולארי נקי ומתחדש. המהלך עומד בקנה אחד עם חזון ראש העיר ועם מדיניות הממשלה לקידום אנרגיה מתחדשת.

הכנס יספק לתושבים מידע טכני, טיפים מעשיים, תוך גישור הביורוקרטיה ופערי המידע, ויסלול את הדרך לשימוש חכם ובר-קיימא בגגות של בתי מגורים בעיר יבנה. ההשתתפות בכנס ללא עלות ומותנת ברישום מוקדם באתר העירוני. להרשמה> https://katzr.net/26be2f