מאיר שטרית

המועמד המוביל לראשות העיר מאיר שטרית מתייחס במוצאי השבת למסע ההכפשות שנוהל נגדו ונגד משפחתו ברשת החברתית במהלך סוף השבוע וקורא לתושבי יבנה להגיע ביום שלישי לקלפי ולנצח את השקרים ההכפשות ולשון הרע.

"יש גורמים אלימים בעיר שאיבדו במהלך השבת את הרסן והפיצו שקרים ודברי דיבה עלי ועל משפחתי" כתב שטרית בעמוד הפייסבוק שלו הערב, מוצ"ש. "אלו הם האינטרסנטיים הפועלים בשם גורמים נסתרים שמרגישים שאנחנו הולכים לנצח בבחירות ולכן הם מאבדים שליטה. אלה הם המקורבים, חלקם צר לי לומר עבריינים, שבמשך 20 שנים חלבו את יבנה לטובתם האישית על פני טובתכם, התושבים.

שטרית המשיך: "הם ומי שעומד מאחוריהם, מוכנים לעשות הכל כדי לשמר את השלטון שלהם. שקרים. אלימות, לשון הרע. כלום לא עוצר אותם, הכל כשר בעיניהם. ובכן לא הכל כשר. לא הכל מותר".

שטרית פנה לתושבות ותושבי יבנה: "אני מבקש מכם - אל תתנו יד להכפשות. אל תתנו יד לשקרים. אל תתנו יד להוצאת הדיבה. אל תאמינו להפחדות, להכפשות ולהסתה שמופצת נגדי. זו ההוכחה הטוב ביותר שאנחנו בדרך לניצחון ולתנופה חדשה. זו ההוכחה הטובה ביותר שהם מ-פ-ח-ד-י-ם".

"תחשבו למה הם עושים את זה, למה שמישהו יאפשר לעבריינים להיות הפנים שלו מול הציבור ולהוביל עבורו מסע הכפשות כנגדי? על מה הוא רוצה להגן? על איזה אינטרסים? מה יש להם להסתיר?" אמר שטרית והוסיף: "מי שנותן לפעילים, עבריינים ומקורבים אליו להציף את יבנה בשקרים, דיבה והכפשה במהלך השבת - אינו ראוי לכהונה ציבורית"

שטרית הדגיש: "איני מפחד מהם ואיני מתרגש מהם, אבל איני יכול לעמוד מנגד כאשר הם פוגעים במשפחתי ומפיצים שקרים שמיניתי קרובי משפחה בעירייה. כמו מי? שמעון חזות? גיסי שהתחיל לעבוד במועצת יבנה כשהייתי תלמיד פנימייה בן 15? מתי בדיוק מיניתי אותו? בין שיעור חשבון לגיאוגרפיה? שמעון עבד דווקא עם גוב ארי 20 שנים. ומה לגבי מיכאל אדרי? שמעולם לא היה עובד עירייה או מועצה. שקר נוסף. עובדה. ומשה לסרי? שנבחר מטעם המפדל, היה מנהל בית ספר  ועובד משרד החינוך. גם אבי אוחיון, ארמנד ממן ויהודית חזות? התחילו לעבוד בעירייה הרבה לאחר שכבר סיימתי את כהונתי. הכל שקרים. הבל הבלים. לשון הרע". שטרית התייחס לטענה כי אחיותיו עבדו בעירייה ואמר, "נכון, אחיות שלי היו עובדות ניקיון בעיריית יבנה. אין ספק, ממש עשו מיליונים. תתביישו!".

שטרית יצא בדבריו להגנת משפחתו: "רוצים לתקוף אותי? בבקשה. אבל את משפחתי השאירו מחוץ למשחק. יש לי משפחה גדולה ביבנה אשר בחרה להקים פה את ביתה ולבנות כאן את חייה לפני 60 שנה. אף פעם לא עזבנו. בני משפחתי הם מלח הארץ. אחד אחד. אנשים ישרים, הגונים וטובים אשר תרמו רבות לבנייתה של העיר.  לא אאפשר בחסות מערכת הבחירות לפגוע בשמם הטוב, לפגוע בפרנסתם ובילדיהם. יש גבול."

שטרית קרא לכלל תושבות ותושבי יבנה לנצח יחד את השקרים, ההסתה וההכפשה ולבוא להצביע. "ביום שלישי הקרוב נלך כולנו אל הקלפי. אתם ואתן, תושבות ותושבי יבנה היקרים, אתם אלה שתחליטו האם לאפשר לאלו המחזיקים סביבם כוורת עבריינית ואלימה שמזהמת את מערכת הבחירות מיומה הראשון, שפועלת כדי להסית, להפחיד ולשקר אתכם התושבים, להמשיך ולנהל את העיר ואת החיים שלכם.

ביום שלישי, בואו כולנו נגיד לא להסתה ולא לשקרים. ביום שלישי, יחד נצא לדרך חדשה. דרך שתשרת אתכם ולא את העבריינים, המקורבים ובעלי האינטרסים שהפכו את עיריית יבנה לביתם בשנים האחרונות.20 שנה זה מספיק. אין לכם סיבה לפחד. הפעם אנחנו ננצח. יחד נשמור על יבנה ונצא לדרך חדשה

"אני מאמין בכם, אני מאמין ביבנה. אין לי ספק שיחד ננצח!" כתב שטרית בסיום דבריו.

 

עוד לפני סוף השבוע התייחס שטרית לאלימות המופנית כלפיו ברשת ואמר שכראש העיר הבא של יבנה, "יש לי אחריות לאופי החיים המשותפים של כולנו ביום שאחרי הבחירות" והוסיף כי "אלו הפועלים בשיטות שכאלו טועים וגוררים את יבנה למחוזות של שנאת אחים. אל לנו בשום אופן לתת את ידינו לכך. יש לגנות זאת מכל וכל"

שטרית שב והבטיח כי מיד לאחר שיבחר לראשות העיר, בכוונתו לקרוא לכל ראשי הסיעות בעיר ולמתמודדים לראשות העיר לפגישה אישית על מנת לאחות את הקרעים שנוצרו במערכת הבחירות: "יש גורמים שבאופן מכוון הכפישו וזרעו שנאת חינם בין התושבים במערכת הבחירות. יצאתי נגד כך במספר הזדמנויות והאחריות שלי כראש העיר הבא תהיה לאחות את הקרעים, לאחד את העיר מחדש כדי שיחד נוכל לצאת לדרך חדשה ולהחזיר ליבנה את התנופה שהיא כל כך צריכה".

שטרית הוסיף: "זו אינה משימה של איש אחד אלא משימה של העיר כולה. משימה שבה צריכים לקחת חלק כל הכוחות בעיר שרואים את טובת הכלל לפני טובתם האישית" ביום שלישי יבנה מנצחת ויוצאת לדרך חדשה, דרך ללא שנאת חינם וללא הכפשות. ביום שלישי יבנה מתאחדת ויוצאת לדרך חדשה".