המופע בבית הספר

"ביום המשפחה מדגישים אנו את הקשרים בין בני המשפחה הקרובה והמורחבת ונותנים את הדעת על מהות האהבה ועל התמיכה ההדדית בין בני המשפחה", אמרה מנהלת בית הספר, מירה צדוק. 

לפני המופע נערכו פעילויות בכיתות, הילדים ראיינו את ההורים לגבי מסורות משפחתיות העוברות במשפחה, וגילו מהן המסורות המשפחתיות החדשות שנהוגות אצלהם באירועים שונים. את המופע הנחו מדריכים מתנועת בינ"ה- התנועה ליהדות חברתית הפועלת לקידום זהות יהודית ותרבות עברית בדגש על צדק חברתי והעצמה קהילתית. המופע הדגיש את המסורות העוברות במשפחה מתוך הבנה שמסורת משפחתית מחברת בין חברי המשפחה ומחזקת את הקשרים ביניהם, וזאת באמצעות סיפורים אישיים על המסורות המשפחתיות הנהוגות במשפחות הילדים והצוות. שגיא מכיתה ה' 2 שסיפר על ארוחת יום שישי שהייתה נהוגה במשפחת אימו בילדות ועכשיו מתכנסים אצל הסבתא. קטיה מכיתה ה' 2 שיתפה על מסורת לחג השבועות המיוחדת למשפחתה הכוללת פעילויות משותפות ברוח החג. ליעד מכיתה ה' 1 סיפר כיצד סבתו לכבוד שבת הייתה מכינה שפע עוגות ועוגיות שהספיקו לכל השכנים של סבתו ולבני משפחתה לכל השבוע. לינוי מכיתה ה' 1 סיפר עלב ספר מתכונים בשפה הרוסית שכתבה סבתא-רבה שלה עוד ברוסיה שעובר מדור לדור ומשמש להכנת ארוחות חגים וימי הולדת וגם היא כבר נוטלת חלק במסורת ומבשלת אוכל רוסי.

נועם מכיתה ג2 סיפרה שכל שבוע נפגשים אצל סבתא כל המשפחה המורחבת לקידוש ולארוחה. בין לבין שרו התלמידים שירים מהמסורת ומהתרבות הישראלית העכשווית ושלחנו שלל ברכות לעצמם לבני משפתם. יחד ברכו על היין, הנרות והחלה ושלחו תודות לכל אלו שטורחים עבורם.

מנהלת בית הספר סיכמה: "המופע היה מהנה ומרגש דרכו הבינו הילדים עד כמה מסורת מעצבת את הזהות שלנו לרבות הכרת ההיסטוריה שלנו ושורשי המשפחה ולהבין מה המקור שלנו. עצם קיום טקסי המסורת מלמד את חברי המשפחה על ההיסטוריה שלה. באווירה טובה יצאנו כולנו להנות מהשבת כל אחד ברוח משפחתו".