צילום: יבנה נט

שלושה שבועות אחרי תום הבחירות, התקיימה הערב (רביעי) ישיבת מועצה חגיגית, במהלכה נשבעו החברים אמונים למדינה. לאחר מכן הוצגו ואושרו ממלא מקום וסגני ראש העיר, וכן הוצגו חברי הקואליציה, שמונה בשלב זה 10 חברים בלבד: צבי גוב ארי, אהוד וייצמן, חיים מסינג, תם ליפשיץ, דורית בן מאיר, פאלי כהן, יהודה דנינו, שחר סימנה, אלי מזוז ודורון מלכה. בולט בהיעדרו שמו של מאיר דהן, שאף לא הגיע לישיבה החגיגית. יודעי דבר מספרים כי חתול שחור עבר בין ראש העיר לבין דהן, היחיד שתמך בגוב ארי באופן פומבי ומוצהר בבחירות לראשות העיר. ייתכן כי דהן ציפה לקבל יותר סמכויות מאשר בקדנציה הקודמת, ומשלא הסתייע הדבר, פרש מהקואליציה.

דהן עצמו, יש לציין, 'נעלם' ב-24 השעות שקדמו לישיבה ולא ענה לטלפונים, לכן הסיבה האמיתית להיעדרותו טרם התבררה באופן רשמי.

בפתח דבריו בחר ראש העיר לברך את חברי המועצה החדשים ובראשם השר לשעבר מאיר שטרית, ואף הודה לו על קרב "מכובד ומעניין" לדבריו. לאחר מכן ציין גם את חיים מסינג, דורית בן מאיר, תם ליפשיץ, יהודה דנינו ודורון מלכה, שלכולם זו הופעת בכורה סביב שולחן מועצת העיר.

שטרית מצדו, ביקש את זכות הדיבור מאחר וחייב היה הוא לעזוב את הישיבה מוקדם עקב התחייבויות קודמות. הוא ברך את ראש העיר על נצחונו ואיחל לו הצלחה בתפקיד, ויחד עם זאת קרא לו לשלב את כולם בעשייה העירונית ולהקים קואליציה מקיר לקיר. "אני בטוח שכולנו נוכל לעבוד יחד ונמצא את הדרך לטובת תושבי יבנה".

בהמשך הגיעה הצגת ועדות המועצה השונות והתחילה מהומה באולם. היה זה כשחבר המועצה רועי גבאי הודיע כי ההצבעה אינה חוקית משום שהחלוקה אינה הוגנת ועוברת על לשון החוק. היועצת המשפטית של עיריית יבנה, עו"ד טובה שפירא אלטמן, נקראה להתערב בסוגייה, וקבעה כי ניתן להצביע ולמי שיש השגות שיגיש אותן בהמשך.

גבאי ומשה חזות סירבו לקבל קביעה זו וביקשו קודם כל כי השגותיהם יישמעו טרם ההצבעה ויירשמו בפרוטוקול. לארח דין ודברים של מספר דקות, העלה גוב ארי את הוועדות להצבעה ונתן אפשרות להגיש השגות עד מחר, ואם יתברר כי דברים נעשו שלא על פי לשון החוק, אזי הם יתוקנו בהתאם.

בזאת תמה הישיבה החגיגית הראשונה, אך לפי הלך הרוח של הדברים נראה כי צפויות ישיבות סוערות בהמשך.