.

תושבת העיר, רווית גני-מרקוביץ', הגיעה אתמול בבוקר למקום עבודתה באזור התעשייה ונחרדה לגלות גופת חתול באזור החנייה. "אני מכירה את החתול הזה" היא מספרת "יש כאן באזור פינת האכלה לחתולים והוא אחד מהחתולים הקבועים כאן. בשניות הראשונות חשבתי שהוא נדרס. זה לא נעים, אבל אלה דברים שקורים". אלא שמהר מאוד הבינה רווית שמדובר בהרבה מעבר לחתול שנדרס. "פתאום הבחנתי שהרגל שלו קשורה וניכר שזה לא משהו שהתלפף לו סביב הרגל במקרה, אלא שמישהו ממש קשר אותו בכוונה". כשהיא התקרבה לבחון את גופת החתול מקרוב, נחרדה רווית לגלות שהוא ככל הנראה עבר התעללות קשה. "אני לא יכולה לתאר במילים את מה שראיתי" היא אומרת "הוא היה שרוע שם, כשכל הבטן שלו פתוחה וחלקי פנים פשוט נשפכו החוצה על הכביש. רואים שזה מעשה מכוון".

רווית התקשרה מיד למשטרה ואחרי חצי שעה קיבלה הודעה שהטיפול הועבר לרשות המקומית. במקביל פנתה גם לפעילים למען בעלי חיים בעיר. "התברר שנמצא בקרבת מקום חתול נוסף, בדיוק במצב הזה. בערב כבר הגיעו אליי שוטרים כדי לגבות ממני עדות. אני יודעת שיש אנשים שפחות מרוצים מהעניין הזה שיש פה מאכלי חתולים, אבל להגיע מכאן עד לרצח כל כך מזעזע של חתולים. זה בלתי נתפס שיש מישהו שמסוגל לעשות דבר נורא כזה. אני עדיין לא מצליחה להתאושש מהמראות. אני מאוד מקווה שכל מי שאמור לטפל בזה יעשה זאת. אסור להקל בזה ראש. נעשו מחקרים על התעללויות מהסוג הזה בבעלי חיים, שקבעו שבאחוז גבוה מאוד מהמקרים מי שפוגע ככה בבעל חיים, עובר בסופו של דבר לפגוע בבני אדם. חייבים לאתר את מי שעשה את זה ולטפל בזה ביד קשה".

אחת מהפעילות אליהן פנתה רווית היא חגית צברי-נחמיאס מ'משפחה על ארבע', עמותה יבנאית למען זכויות בעלי חיים. "רווית התקשרה אליי מזועזעת ואמרה שאין לה ספק שלא מדובר במוות טבעי של החתול. היא פחדה לשלוח לי תמונות כי המראה היה מזעזע" מספרת חגית "גם אנחנו התחלנו לפעול מיד. העלנו גם פוסטים בפייסבוק כדי להגיע לחשיפה מקסימלית של אנשים ולמצוא את מי שעשה את זה. מדובר באזור תעשייה שמרושת מצלמות, אנחנו פועלים עכשיו  לקבל לידינו את הצילומים כדי שנוכל לראות מה עבר על החתולים המסכנים האלה. אני לא רוצה לצאת בהצהרות של התעללויות, אבל אין ספק שזה לא נראה טוב וחייב לחקור את זה. אם יש אנשים שאכן אחראים לדבר הזה, הם צריכים לתת את הדין. העניין הזה חייב להישאר על סדר היום, אסור שהוא יידחק הצידה. אנחנו לא נרפה ונוודא שזה מטופל כמו שצריך".

דובר עיריית יבנה אריאל הלר מסר כי "מדובר במקרה חמור של התעללות בבעלי חיים. מיד עם קבלת הדיווח במרכז השליטה העירוני הוזעק למקום צוות השיטור והפיקוח. במקום נערכו סריקות ותלונה הוגשה במשטרה. אנו תקווה כי האחראים למעשה המזעזע יאותרו והמשטרה תביא למיצוי הדין עם המעורבים".