צילום: יח"צ

בכל מערכת בחירות ניתן לראות את המפלגות השונות משתמשות בכלי רכב פרטיים כדי להסיע בוחרים אל הקלפיות. כחלק מהחדשנות והמקוריות המאפיינת אותו, החליט המועמד לראשות עיריית יבנה רועי גבאי, העומד בראש רשימת "יבנה במרכז", להפעיל ביום הבחירות מיניבוס להסעת בוחרים אל הקלפיות – ללא קשר לרשימה בה הם תומכים! השירות כמובן הוא בחינם.

כלומר, כל תושב המעוניין להגיע אל הקלפי שלו אך מתקשה לעשות זאת, יוכל להשתמש בשירותי המיניבוס ולהצביע בקלפי על פי צו מצפונו.

"יום הבחירות הוא חגיגה לדמוקרטיה בעיר, ובחגיגה הזו כולנו צריכים להשתתף ולממש את זכותנו להצביע בקלפי, גם קשישים ונכים או מי שאין להם מכונית", מסבירים במטה הבחירות של רועי גבאי, "לכן החלטנו לסייע לתושבים ולהנגיש עבורם את יום הבחירות. הם פשוט יוכלו לעלות על המיניבוס שיעצור ליד ביתם, לנסוע לקלפי, להצביע בנחת ולחזור הביתה בשלום עם המיניבוס".

המיניבוס יפעל בשכונות הוותיקות (רחובות האלון, הדרור, הערבה ושכונות נאות אשכול, נאות בן גוריון ונאות שז"ר) ללא הפסקה, החל מהשעה 8:00 בבוקר ועד השעה 15:00 בצהריים. בהתאם לביקוש ייתכן ששעות הפעילות של המיניבוס יורחבו גם לשעות אחר הצהריים והערב.