צילום: דוברות מחוז מרכז

מנכ"ל משרד החינוך מר שמואל אבואב ביקר הבוקר (ג'), ביבנה, וקיים שיח עם אנשי החינוך בעיר, מנהלי בתי הספר ומפקחי משרד החינוך ברשות המקומית לקידום מערכת החינוך בעיר. המפגש נועד לקדם תהליכים חינוכיים והם התקיימו על רקע נתוני התמונה החינוכית ברשות, במסגרת ביקורים אשר עורך בכל הרשויות המקומיות. נתוני התמונה החינוכית כוללים נתונים אודות אקלים בתי הספר, הישגיים לימודיים והישגים ערכיים, מידע אודות תקציב לתלמיד לשנה, נתוני התמדה ונשירה, ממוצע תלמידים בכיתה ועוד.

המפגש נפתח בסקירה על העיר על ידי ראש העיר צבי גור-ארי ומנהלת אגף החינוך, הגב' רות שרעבי. ולאחר מכן מנכ"ל המשרד פרס את משנתו החינוכית והצעדים שנוקט המשרד לטובת תלמידי ישראל. מנכ"ל המשרד פנה אל אנשי החינוך - מנהלים וגננות מובילות מתוך רצון לשמוע את אנשי "השטח".

מנכ"ל משרד החינוך, מר שמואל אבואב: "צמיחת מערכת החינוך תלויה בטיב שיתוף הפעולה בין כל גורמי החינוך, שכן חינוך משמעו שילוב ידיים ועשייה משותפת. אני מברך את ראש העיר על בחירתו מחדש. יבנה צומחת ומתפתחת ובתוך כך גם מערכת החינוך בעיר. באשר לתלמידי הדרום - אנו ערוכים להענקת שירותי חינוך באמצעות הרשת, יוצרים קשר עם התלמידים שנמצאים בבתיהם ומשוחחים איתם. אנו ערוכים לכל התפתחות, ונמשיך לעדכן ככל שיידרש."

מנהלת מחוז מרכז הגב' עמליה חיימוביץ הודתה למנכ"ל המשרד, לראש העיר ולמפקחי המחוז ואמרה: "המפגשים מסמלים את הגישה שלנו כמחוז וכמשרד. אנו רואים בשיתוף פעולה ועבודה הרמונית מפתח להצמחת מערכת חינוך מכילה, מקדמת ומוצלחת. במספר יישובים של המחוז לא מתקיימים לימודים היום בשל המתיחות בדרום ואנשי המקצוע המחוזיים נותנים מענים מותאמים לפי צורך."