צילום: ארכיון 'יבנה נט'

 

                                                                                                                    מקורות בעיריית יבנה מדווחים כי גור-כהן, לשעבר מנהלת בית הספר התיכון 'גינסבורג-האורן', אשר אך לפני שנה מונתה לתפקיד מנהלת הקרייה שכינסה אליה את שני התיכונים ע"ש גינסבורג בעיר – 'האורן' ו'האלון', סיפרה למקורביה כבר עם סיום שנה"ל האחרונה, בחודש יוני, כי היא עומדת בפני מעבר לתפקיד אחר במערכת החינוך, וכי התפקיד החדש יהווה קידום של ממש בקריירה המקצועית שלה.

עוד נודע כי גור-כהן ניהלה בעניין זה מגעים ושיחות בחודשים האמורים עם ראש העיר, צבי גוב-ארי, וכן עם שרעבי, המנהלת הנוכחית, וזו הבטיחה לה את תמיכתה וכי תפעל למענה בכדי שתיבחר לשמש מחליפתה.

דמות נוספת אודותיה דיווחנו בסוף השבוע מבלי לציין פרטים מזהים, המועמדת אף היא לתפקיד הנחשק, היא רונית ארנפרוינד, חברת המועצה לשעבר, אשר במהלך 15 שנות כהונתה אתגרה את ראש העיר גוב-ארי בהתנגדויות נמרצות לפעולות ולהחלטות רבות שביצע וקיבל במהלך ארבע הקדנציות שלו בתפקיד, עד לקדנציה הנוכחית.

ארנפרוינד הינה אשת חינוך ותיקה ומנוסה, פסיכולוגית במקצועה, אשר בעבר שימשה בתפקידים בכירים בתחום החינוך והנוער בעיריית ראשון-לציון. עד לאחרונה שימשה מנהלת אזור הדרום בשלוחת אשדוד של עמותת 'ידיד', אשר נקלעה למצוקה ציבורית וכלכלית, פעילותה הופסקה ולמעשה נסגרה והגישה בקשה לפירוק. ארנפרוינד נמצאת בעת הזו במהלכים לגיבוש תפקיד ראוי חדש.

עיריית יבנה פרסמה במוצאי השבת האחרונה הכחשה גורפת לידיעה בדבר הסיום הצפוי של תפקידה של שרעבי, בזו הלשון: "אנו מבקשים להבהיר כי הידיעה שפורסמה הערב באתר "יבנט" לפיה ראש העיר צבי גוב-ארי ביקש לכאורה לסיים את העסקתה של מנהלת אגף החינוך רות שרעבי וסיכם עמה, לכאורה, על פרישתה, הינה ידיעה שקרית ואינה נכונה. לצערנו בחר האתר לפרסם דיווח שאין בו כל ממש, מבלי לבדוק את העובדות ומבלי לקבל את התייחסות או תגובת ראש העיר והעירייה לדברים. לצערנו אין זו הפעם הראשונה שכך בוחר לנהוג האתר. לפיכך אנו ממליצים לקוראים להתייחס לדברים בהתאם ובזהירות הראויה".

לידיעה בדבר מועמדותה הצפויה של אורית גור-כהן, הגיב דובר העירייה: "הפצת מידע שקרי ושמועות לא יזכו להתייחסות מהעירייה. חבל שהופכים את האתר למקור לרכילויות".