לתחנת מד"א ביבנה הגיעו תלונות ממספר רב של מתנדבות לפיהן, נהג אמבולנס הטריד במקרים שונים מתנדבות קטינות תוך שהוא מפטיר לעברן הערות מיניות. הנערות הצעירות העבירו דיווח לנאמן על הטרדות מיניות במד"א ובמד"א התייחסו לעניין בחומרה רבה.

צילום: מד"א

כאמור, בתחקיר פנימי שביצע מד"א הוברר כי מדובר במספר רב של תלונות כלפי אותו נהג ובאירועים מתאריכים שונים ולאחר הליך ברור ושימוע שנערך לנהג כדין, הוחלט לפטרו.

אך זוהי רק תחילת הפרשה מכיוון שבשבוע האחרון שיגר הנהג מכתבים לעבר המתלוננות ובהם איים כי יתבע אותן בעקבות הדיווח שמסרו.

חלק מהנערות אשר מיוצגות על ידי עורך הדין עדי כרמלי פנו באמצעותו למד"א בתמיהה, שכן לא מספיק שהן נפגעו הרי שכעת הן מאוימות בתביעה.

עו"ד עדי כרמלי

עורך דין כרמלי מסר בתגובה ליבניתון:

"מדובר בחשד חמור לפיו מי שהוברר בהליך משמעתי שביצע עבירות של הטרדה מינית כלפי קטינות ואף פוטר בגינן, מרשה לעצמו לנסות ולהלך אימים בדרך בלתי חוקית על המתלוננות. משרדי נחוש לבצע כל הליך חוקי כדי למצות את הדין עם הנהג הפוגע ולשם כך אנו פועלים בשיתוף פעולה מלא עם מגן דוד אדום אשר פועל בצורה יוצאת דופן בגיבוי המתנדבות, ויחד נפעל כאמור למיצוי הדין. סוף דבר, לא נאפשר לאיש להלך אימים על המתנדבות הצעירות. בימים הקרובים אנו עתידים לנקוט מספר פעולות אשר תכליתן להבהיר לנהג כי ננהג באפס סובלנות כלפי מעשיו הנלוזים. אני מזמין את הנהג לחדול מאיומיו ולהגיש תביעה. נתראה בבית המשפט".

להלן תגובת מד"א:

"עם קבלת התלונה העובד זומן לבירור ולאחר שימוע הוא פוטר מהארגון. מד"א רואה בחומרה כל מקרה של הטרדה מינית ופועל בעניין זה בנחישות וללא פשרות, לרבות הפסקת העסקתם של עובדים במקרים שבהם הדבר מוצדק תוך גילוי אפס סובלנות. מד"א אף פועל בשיתוף מלא של הארגונים למניעת הטרדות מיניות, זאת כחלק מתהליך רב שנים שמטרתו לספק לעובדים ולמתנדבים סביבת עבודה בטוחה ומוגנת. מד"א רואה בחומרה רבה כל ניסיון להלך אימים על מי מעובדי ומתנדבי הארגון, ודאי כאשר מדובר בנושא הטרדות מיניות. מד"א עומד לצד המתלוננות, מלווה אותן ופנה במכתב חריף לעו"ד של העובד שפוטר."