צילום: 'ויקיפדיה'

במעמד יו"ר 'אסותא'-אשדוד ומנכ"ל 'מכבי', רן סער, יו"ר 'אסותא מרכזים רפואיים', פרופ' שוקי שמר, ומנכ"ל ארגון 'עזר מציון' וחבר הנהלת 'מכבי', הרב חיים פרוינד, צויין באופן רשמי פתיחתו של סניף ארגון 'עזר מציון' בבית החולים.

מטרת הארגון היא לסייע לחולים ולמלווים ולהקל עליהם את שהותם בבית החולים. הובטח שהארגון ירחיב את שירותיו לתחומים נוספים בבית החולים.

'עזר מציון' פועל במסגרת בית החולים מזה מספר חודשים, כשבין היתר מופעל מערך ענק של מתנדבות העוברות בחדרי המיון ומציעות לשוהים בהם - בעיקר בני משפחות המלווים את יקיריהם לטיפול - משקה חם ודברי מאפה המוגשים בעגלה ייעודית מעוצבת.

השירות זוכה למחמאות רבות מצד המבקרים החשים כי יש מי שמסייע להם וחושב עליהם בשהותם בין כותלי בית החולים.

ביום רביעי נחנך סניף הארגון ב'אסותא', כשבקביעת המזוזה לחדר שבו מרוכזת פעילות 'עזר מציון', כובד חבר הנהלת 'מכבי' וחבר דירקטוריון 'אסותא' הרב שמחה שטיצברג.

יו"ר 'אסותא'-אשדוד ומנכ"ל 'מכבי', רן סער, שגזר את הסרט ביחד עם הרב פרוינד ופרופ' שמר, העלה על נס את פעילות הארגון, שבין היתר הקים את המאגר הלאומי לתרומת מוח עצם המסייע בהצלת חיים של רבים מכל קצוות האוכלוסייה הישראלית לגווניה.

סער הודה להנהלת 'עזר מציון' הרב חנניה צ'ולק והרב פרוינד על הרחבת הפעילות ועל הגעתה ל'אסותא'-אשדוד. מנכ"ל 'עזר מציון', הרב חיים פרוינד, הביע תודה להנהלת המרכז הרפואי האוניברסיטאי על הסיוע בהפעלת מיזמי הארגון, והבהיר כי דווקא בימים אלה, "בהם אנו מחפשים זכויות לקראת יום הדין – זוכים המתנדבים להרבות חסד ומעשי זכות". הוא הביע תודה מיוחדת למנהל המשק, מאיר רביבו, על עזרתו הרבה. מנהל מרחב דרום ב'עזר מציון', הרב נפתלי קובר, ציין לשבח את המתנדבות שמגיעות מדי יום, מתייצבות למשימה ומבצעות אותה עם כל הלב. הוא סיפר על מטופלים רבים שיצרו קשר חם עם המתנדבות והם מכוונים את זמני הטיפול שלהם דווקא לשעות בהן מתקיימת הפעילות. בקרוב, הוסיף, תורחב הפעילות והיא תגלוש לתחומים נוספים. בין היתר, צפוי הארגון להפעיל גם את מיזם 'זוגות בחצות', במסגרתו מגיעים זוגות של מתנדבים המפעילים את עגלת הקפה בשעה בלתי-שגרתית - בחצות הלילה.