עו"ד בנו גליקמן

בת 50 סובלת מזה 6 שנים מכאבים קשים כשהיא מפהקת, מתעטשת ותוך כדי דיבור, היא מתקשה לפתוח ולסגור את הפה וסובלת מכאבי ראש חזקים שמקרינים לעינה. כך עולה מתביעה שהגישה באמצעות עו"ד בנו גליקמן לבית משפט השלום בת"א, נגד רופא השיניים שלה.  

מהתביעה עולה כי המטופלת, עובדת ניקיון שחסכה בעמל רב כ-20 אלף ₪, פנתה בשנת 2012 לד"ר לארי ספוז'ניקוב שקבע לה תכנית טיפולים הכוללת 5 טיפולי שורש, 4 כתרים ו-3 שתלים.

מתחילת הטיפול עובדת הניקיון התלוננה על כאבים קשים מנשוא, עד כדי אי יכולת לתפקד ביום יום. לטענתה רופא השיניים התעלם בבוטות מתלונותיה וטען כי מדובר "בתקופת הסתגלות", אך בקופת החולים נאמר לה לחזור לרופא כי היא סובלת מדלקת בשן בה הרופא ביצע טיפול שורש וכתר. לאור כישלון הטיפול, רופא השיניים נאלץ לעקור לה השן בה ביצע טיפול שורש. לאחר שרופא השיניים התקין 3 שתלים ו-4 כתרים בלסת התחתונה, המטופלת התלוננה כי אינה מסוגלת לסגור את פיה ומתקשה לפתוח אותו. הרופא השחיז את אחד הכתרים לא הועיל ולאחר 5 שנות טיפול במהלכן  התייחס לתלונותיה באדישות, הרופא העיף אותה מהמרפאה בבושת פנים בטענה שהטיפול הסתיים.

ד"ר שלמה ברק רופא שינים מומחה לניתוחי פה לסת והשתלות שחוות דעתו צורפה לתביעה, קבע חד משמעית כי לא רק שהטיפול שניתן לתובעת לא היה נחוץ, אלא שגם הטיפול עצמו נעשה בצורה רשלנית ובניגוד לסטנדרט רפואי מקובל. המומחה קבע כי 5 טיפולי השורש לא היו נחוצים, הם גרמו להתפתחות דלקות סביב השיניים ועל כן יש לחדש כל 5 הטיפולים. המומחה קבע כי 3 השתלים הוחדרו במיקום שגוי תוך יצירת  מגע בין השתלים לבין השיניים וגרמו ללחץ על החניכיים, לנפיחות ודימום בחניכיים. בחוות דעתו נכתב כי יש לעקור את השתלים, יש צורך לבצע ניתוח להשתלת עצם ולהחדיר שני שתלים ושני כתרים חדשים. כמו כן קבע כי לא הייתה כל הצדקה להתקנת כתרים על שיניים טבעיות ותקינות, מה עוד שהותקנו בצורה לקויה, תוך שהם גורמים ללחץ, נפיחות ודימום בחניכיים ומנעו את סגירת הפה. המומחה העריך את עלות תיקון הרשלנות בכ-100 אלף ₪ תוך שהוא מציין כי בעקבות הטיפול נותרה נכות בשיעור 10 אחוזים המתבטאת בהפרעה תפקודית של פרק הלסת ושרירי הלעיסה, כאב תמידי,  הגבלה בפתיחת הפה ובחוסר יכולת ללעוס מזון קשה.

בא כוחה של עובדת הניקיון, עו"ד בנו גליקמן העוסק בתביעות בגין רשלנות רפואית טוען בתביעה, כי הרופא התרשל בין היתר בכך שפעל בניגוד לנוהלי בריאות השן, גרם להתפתחות דלקות סביב שורשי השיניים, לא שמר על מרחק מינימאלי בין השתלים, גרם לנפיחות ודימום בחניכיים תוך שביצע כתרים וטיפולי שורש שלא היו נחוצים וגרם לה להפרעה תפקודית.

המטופלת מבקשת שבית משפט יפסוק לה פיצוי בסך מאות אלפי שקלים בגין עלויות תיקון הנזק, הפסדי שכר, עזרת צד ג', כאב וסבל.

טרם הוגש כתב הגנה.