צילום באדיבות עיריית יבנה

 העיר יבנה אוהבת חיות ומאופיינת בתושבים רבים חובבי חתולים, הנוהגים להאכיל את חתולי הרחוב באופן מזדמן או קבוע. זוהי תופעה מבורכת ומאופיינת ברצון טוב, המעידה על חמלה וסובלנות לבעלי החיים. 


עמדות האכלה ושתייה עם גג מגן מפני שמש וגשם הוצבו ע"י העירייה בתיאום והתייעצות עם הווטרינר העירוני, ד"ר אייל אקשטיין. התחנות מאפשרות למאכילי החתולים להניח את המזון והמים במקום מסודר המיועד לכך, יבש ובטוח. 

המתקנים יוצרו על-ידי תלמידי בית הספר המקצועי מפתן ארזים ביבנה כחלק משיתוף פעולה קהילתי וחינוכי. מיקום התחנות נעשה בשיתוף מתנדבי עמותת ``משפחה על ארבע`` מיבנה ומתנדבים נוספים למען חתולי העיר. תושבי העיר, חובבי חתולים, מוזמנים אף הם ליטול חלק ביוזמה ולהאכיל את החתולים במזון יבש המתאים לצורכיהם בעמדות המסודרות. 

עובדי אגף שיפור פני העיר הציבו את התחנות הראשונות ברחוב הלילך, שד` העצמאות, רחוב המשוט, רחוב האורן, רחוב גיבורי החיל פינת חטיבת גבעתי. הציבור מתבקש לשמור על הניקיון סביב פינות האכלה. 

מדוברות העירייה נמסר עוד כי תחנות האכלה ייעודיות לחתולים הוקמו מתוך רצון להסדיר את הנושא, להקל הן על תושבי העיר והן על החתולים ולשמור על מזון מבוקר עבורם. בעירייה קוראים למאכילי החתולים לוודא כי המזון המוגש לבעלי החיים הינו מזון ראוי למאכל חתולים וכן לוודא ניקיון המקום בתום האכלה למניעת מפגע תברואתי ומשיכת מזיקים.