11:28

כביש שדרות ז'בוטינסקי ושדרות הציונות סגור לתנועת כלי רכב. יש לנסוע בצירים חלופיים.

11:23

דוברות מד"א : עידכון לאירוע קריסת מנוף ביבנה: לאחר פעולות חילוץ מורכבות של כוחות הכיבוי, פראמדיקים של מד"א קובעים את מותו של הפועל שנלכד על המנוף.

סה"כ באירוע 4 הרוגים, בהם 3 פועלים עם פגיעות רב מערכתיות שנפגעו מחלקי מנוף שקרס, ופועל שחולץ מגובה כשהוא מחוסר הכרה. נדב

אריאל הלר, דובר עיריית יבנה:

"התאונה הטרגית התרחשה בשטח תחום ומגודר באתר לבניית שכונה חדשה בדרום העיר. בשעה 10.00 התקבל דיווח ראשוני על קריסת חלק ממנוף ונפגעים במקום. יצוין כי אתר הבנייה והעבודות הינם באחריות היזם ואנשי המקצוע אשר אחראים על ביצוע פירוק המנוף. נסיבות האירוע יבדקו על ידי הגורמים המקצועיים והמוסמכים. אנו משתתפים בצערם של בני המשפחות".

11:10

סרטון של עד ראייה שנכח במקום. צילום: אודי דוד בן דוד, רדיו דרום

10:58

דוברות המשטרה (שפלה): קריסת המנוף ביבנה - עדכון

גורמי רפואה קבעו במקום את מותם של שלושה גברים שנהרגו על פי החשד כתוצאה מקריסת חלק מהמנוף.

כוחות ההצלה פועלים כעת לחילוץ שני פועלים נוספים שנמצאים בחלקו העליון של המנוף.

פרמדיק מד"א אלון מלמה סיפר: "מדובר באתר בניה גדול עם שני בנייני מגורים שבמרכזם עומד מנוף. חלקו האחורי של המנוף התפרק וקרס על הקרקע. שלושה פועלים שהיו בסמוך נפגעו באורח קשה מאוד בכל חלקי גופם, תוך כדי פעולות החילוץ שלהם ביצענו בדיקות רפואיות אבל הם היו ללא סימני חיים ולא נותר לנו אלא לקבוע את מותם. פועל נוסף, שנלכד על המנוף בגובה של עשרות מטרים, מחולץ ברגעים אלו על ידי כוחות הכיבוי שהגיעו למקום".

בחברת "אבי מנופים" מסרו בתגובה ראשונית כי "אנשים שלנו בדרך לזירה, וכרגע אנחנו עוד לא יודעים כלום. ברגע שנדע - נעדכן".

שר הרווחה חיים כץ אמר בתגובה לאסון כי "גם שלושה הרוגים זה יותר מדי. מחר בבוקר נתכנס עם כל הצוות שנוגע לעניין. אנחנו רואים שהתאונות קורות בזוגות - בשבוע שעבר אחד בבני ברק ואחד בפתח תקווה. צריך ללחוץ ולקנוס ולראות איך בולמים את התופעה. אנשים מסתובבים בגובה ולא תמיד קשורים".

10:36

הפצוע הרביעי ככל הנראה מחוסר הכרה ויש חשש כבד לחייו. ניסו לבצע איתו נסיונות התקשרות שאליהן לא הגיב. כעת לא ניתן לקבוע את מצבו עד שכוחות הבטחון וההצלה לא יגיעו עליו. נוסף על כך, על פי הערכות ראשוניות, ככל הנראה, הקריסה נגרמה כתוצאה ממשקל שהיה על המנוף שהטה אותו אחורה. נוסיף לעדכן. 

10:17

על פי דיווח שהתקבל מפי דוברות מד"א : בשעה 10:00 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב איילון על חלקי מנוף שקרסו באתר בניה בשדרות ז'בוטינסקי ביבנה. חובשים ופראמדיקים של מד"א מדווחים מהמקום על 3 פועלים מחוסרי הכרה ללא סימני חיים וקובעים את מותם. במקום פועל לכוד על המנוף בתהליכי חילוץ. עדכון בהמשך.