צילום: באדיבות משפחת יונתן-ונטמן

                                                                                                                 נפתרה בעיית שיבוצה של נועה יונתן-ונטמן בת ה-9 מיבנה: לאחר שבועות ארוכים של התדיינות אינטנסיבית וקשה מול אגף החינוך בעיריית יבנה קיבל ראש העיר, צבי גוב-ארי, החלטה לקבל את הטיעונים בעד השארתה של נועה בבית הספר לבעלי צרכים מיוחדים 'צליל מיתר' בראשון-לציון, שם תעלה בתחילת שנת הלימודים הקרובה לכיתה ב'.

הוריה של נועה, טלי ואמיתי יונתן-ונטמן, שהתבשרו הבוקר על החלטת ראש העיר, קיבלו את הבשורה בשמחה ובאנחת רווחה גדולה, לאחר שחששו כי במידה וייכפה עליהם המעבר לבית הספר החדש לבעלי צרכים מיוחדים - 'אפיקים' - שיחל לפעול בספטמבר ביבנה – יגרום הדבר להתדרדרות במצבה של נועה, המאובחנת באוטיזים בתפקוד נמוך, ולנסיגה מכל הישגיה בשנת הלימודים הקודמת בביה"ס בראשון לציון.

"ראש העיר גילה הבנה רבה ורגישות למצבנו, ועל אף שההחלטה לאשר את בקשתנו הגיעה לאחר מאבק מתמשך ומתיש – אנו מבינים כי מחובתו לקבל החלטה המביאה בחשבון את כל הנתונים, ולא רק את צורכינו שלנו.

אנו שמחים שנעתר לבקשתנו, וגילה בכך רגישות רבה למצבנו המיוחד בפרט, ולעניין הסיטואציה הקשה מנשוא של בעלי צרכים מיוחדים - אשר לא כל המערכות במדינה מודעות אליהם ויודעות לגלות הבנה לילדים מיוחדים אלה", אמר אמיתי ונטמן.

"לאחר פרק-זמן ארוך של חרדות וחששות באשר לעתידה של נועה, ראש העיר הפנים את מצוקתנו ואת משמעות המשך דרכה של ילדתנו היחידה, וקיבל החלטה רבת חשיבות וערך לעתידה", אמרה האם, טלי.

ההורים ביקשו להודות לעמותת 'אלו"ט' אשר ליוותה את המאבק מן ההיבט המקצועי והמשפטי "בחירוף נפש ובמסירות נדירה" - לדבריהם, וכן לכלי התקשורת שהתגייסו למאבק על השארתה של נועה בביה"ס המתאים עבורה בשלב זה של חייה: מערכת אתר 'וואלה', מערכות 'יבניתון' ו'יבנה נט', ומערכת התכנית 'יהיה בסדר' ב'גלי צה"ל' (אשר תשדר כתבה בנושא היום בשעה 15:00).

"אנו מאושרים על שלכל הפחות בעניין זה נסלל משעול להמשך התקדמותה של נועה, שכן עוד צפוייה לה ולנו דרך חתחתים ארוכה ומורכבת וקשה מאד, במהלכי השתלבותה בחברה ובקהילה בה היא תחיה", אומרים ההורים.

הם מציינים כי במידה ובהמשך הדרך יסתמן כי נועה התקדמה מספיק, במידה כזו שכל הגורמים המטפלים בה יהיו תמימי דעים כי היא בשלה דיה בכדי להתמודד כראוי עם המעבר לביה"ס ביבנה, ישמחו לשקול אפשרות זו, כאשר השיקול היחידי העומד לנגד עיניהם והאמור לעמוד לנגד עיני כל המעורבים – הוא טובתה של נועה.