יהודה דנינו

הוועדה המליצה לאשר את הצעתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי לקרוא לקרית החינוך החדשה המוקמת בשכונת נאות-רבין על שמו של נשיאה החמישי של מדינת ישראל, יצחק נבון ז"ל   (1921-2015) אשר שימש משך שנים ארוכות גם כשר בממשלות ישראל וחבר כנסת, סופר, מחזאי ואיש חינוך. הוועדה ציינה כי הנשיא נבון היווה דמות מופת אשר פעל רבות בתחום החינוך וקידום ערכי הדמוקרטיה והדו-קיום. קרית החינוך תחנך בפתיחת שנת הלימודים הקרובה-  ספטמבר 2019.  

בנוסף המליצה הוועדה לקרוא לאחד הרחובות בשכונת נאות-שמיר ע"ש המשורר, הזמר והיוצר עוזי חיטמן (1952-2004) מהיוצרים הבולטים בזמר העברי. עוד החליטה הוועדה כי הכיכר החדשה ברחוב שבזי-בוכריס תנציח את זכרם של קורבנות הטרור אשר איבדו את חייהם מאז קום המדינה. הכיכר ברחוב שבזי-הרב אבוחצירא תנציח את זכרם של יהודי אתיופיה שנספו בסודן.   

יו"ר הועדה, יהודה דנינו אמר: "תודתי לחברי בוועדה אלי מזוז, שחר סימנה ולינה שרון על תרומתם להחלטה ותמיכתם בהמלצות לקריאת השמות החדשים. כיו"ר הוועדה אני רואה ערך עליון בהנצחת זכרם של קורבנות הטרור ויהודי אתיופיה שנספו בסודן בדרכם לארץ ישראל, זאת לצד הנצחתו של הנשיא נבון ז"ל שהיה ממייסדיה של מדינת ישראל ומעצבי דמותה, וכן המשורר והמלחין עוזי חיטמן ז"ל שהיה פורץ דרך בתחום המוסיקה והזמר העברי בכל הסגנונות. תודתי לראש העיר, צבי גוב-ארי על האמון והזכות להוביל ועדה חשובה זו". הליך קריאת השמות נעשה בתיאום ובהסמכת בני משפחות המונצחים ויובא לאישור בישיבת מועצת העיר הקרובה.

חבר המועצה, שחר סימנה, אמר: "אני מברך על ההחלטה החשובה. אני שמח שקהילת עולי אתיופיה ביבנה שהיא קהילה מפוארת זוכה להנציח את זכרם של הניספים בדרך לארץ ישראל".