התחרות, בארגון מועדון רוטרי בעיר, בתמיכת ראש העיר מר צבי גוב ארי ובשיתוף עירית יבנה - מנהל החינוך, נערכה זו השנה השלישית. התחרות היא סיכום התחרויות המוקדמות שנערכו בכל בתי הספר בעיר ביבנה במהלך החודש האחרון.

רות שרעבי, ראש מנהל החינוך בעיר, שייצגה את ראש העיר, ציינה בדברי ברכתה את פרויקט הנואם הצעיר כמאורע שצובר כבר מסורת בעיר ותורם רבות לתלמידים. כמו כן ציינה את פעולותיו של מועדון רוטרי בעיר ותרומתו למען התושבים.

טל מימרן, נשיא מועדון רוטרי השנה, ציין את תמיכתו של ראש העיר בפרויקט והודה לגב' רות שרעבי ולכל הנהלות בתי הספר על שיתוף הפעולה עם  המועדון בפרויקט. טל הוסיף תודה מיוחדת למורות המובילות את הפרויקט בכל בית ספר על התמיכה והעידוד של התלמידים המתחרים.

.

בצד האמנותי הופיעו בקטעי נגינה הרכבים של תלמידי היכל הפיס למוזיקה ומחול בניהולו של ראובן גוטמן שיחד עם עובדיו סייעו למועדון רוטרי בהכנת הערב.

באולם מלא מפה לפה של תלמידים, הורים, מורים ומנהלי בתי הספר התקיימה התחרות ברמה גבוהה, הקהל הקשיב קשב רב לנאומי המתחרים, עודד והתלהב. המתחרים הפגינו יכולות נאום מרשימות והציגו את הנושא אותו בחרו בצורה משכנעת ורהוטה.

חבר השופטים הורכב מ: רינת אלמוג רכזת השכבה העליונה בבית הספר התיכון האורן, עו"ד תום ליפשיץ חבר מועצת העיר, גיא יארניצקי יו"ר הנהגת ההורים העירונית, גיא לוי גזבר מועדון רוטרי יבנה ומר ליאור הרוש בנו של אלי הרוש ז"ל שהיה חבר המועדון והתחרות נושאת את שמו.

הזוכים בתחרות היו למעשה כל המתמודדים בכל בתי הספר שבמהלך התחרויות המוקדמות התנסו בחוויה של לימוד ונאום מול קהל.

בתום הנאומים יצא צוות השופטים להתייעצות ממושכת, שכפי שצוין, רמת הנואמים הייתה גבוהה. בתום ההתייעצות הוכרזו שלושת הזוכים:

עידו אבריאן – בי"ס פרדס צפוני, אורי מוסקוביץ – בי"ס רמות ויצמן, אדיס מלקו – בי"ס אביר יעקב

שלושת המנצחים ישתתפו בתחרות הגמר האזורית שתתקיים בעוד כחודש ברחובות, נאחל להם הצלחה וייצוג עירנו בכבוד.