פייסבוק

אברהם ויינשטיין, אחד מנותני העדות הכי פעילים של ניצולי השואה, הלך לעולמו השבוע לאחר מאבק במחלה קשה. "השבוע קיבלתי בשורה מרה, שאברהם ויינשטיין נפטר", ספד לו ליאור כהן מיבנה בדף הפייסבוק "זיכרון בסלון", שהיה חלק בלתי נפרד מעולמו של אברהם. "את אברשה ז"ל ושרה תבדל"א הכרתי במסגרת פרוייקט "זיכרון בסלון" כשורדי שואה ,אנשי עדות,  הם הקפידו מידי שנה להגיע לכמה שיותר סלונים ולספר את הסיפור, ראו בזה ממש שליחות".

"בשנה האחרונה זכיתי לארח אותם אצלי בסלון לא כאנשי עדות אלא כאורחים שהגיעו להקשיב לעדות אחרת. הם נאלצו לצאת באמצע העדות כוון שמיהרו לעוד סלון. רק בשנה האחרונה התארחו כאנשי עדות ב-14 סלונים", סויף ליאור.

לאחר מכן, ליאור סיפר מספר אנקדוטות: "סמוך לראש השנה התקשרתי לאברשה ואז הוא סיפר לי שהוא חלה במחלה הארורה, כששאלתי איך הוא מתמודד? הוא ענה ברוגע האופייני לו : "עברתי דברים גרועים יותר". שאלתי לשלומה של שרה והוא ענה שהיא עם משלחת בפולין משמשת כאשת עדות, היא ביקשה להשאר איתי , סיפר , אך אני סירבתי , אמרתי לה שלספר את הסיפור זה חשוב יותר. הלכתי לנחם את שרה ושמעתי ממנה שבשבוע שעבר כשמצבו של אברשה הדרדר היא הייתה במשלחת בפולין עם 300 תלמידים, בני משפחתם התקשרו אליה וביקשו שתחזור. כשאברהם שמע את זה הוא אמר : " אין צורך שתחזור - המשלחת חשובה יותר". לספר את הסיפור - זו הייתה השליחות שלו - זו הצוואה שלו. יהי זכרו ברוך!".

הסיפור המלא בסוף השבוע ביבניתון