אילוסטרציה. צילום: shutterstock

נתוני אתר יד2 מגלים כי בשנה האחרונה הדירות ביבנה נמכרות ומושכרות מהר יותר בהשוואה לתקופה המקבילה אשתקד. כך למשל נרשמה ירידה של 11% במשך הזמן שלוקח להשכיר דירה בת 3 חדרים ביבנה - אם בשנה אשתקד נדרשו בממוצע 19 ימים למכור דירה בעיר, היום פרק התקצר ועומד על 17 ימים בממוצע.

גם בדירות 4 חדרים נרשמה ירידה. כיום נדרשים 17 ימים בממוצע כדי להשכיר דירה בת 5 חדרים ביבנה, לעומת 23 ימים בשנה אשתקד. מדובר בירידה של 26% במשך הזמן.

כשמדובר במחירי השכירות בעיר הנתונים מלמדים על עליות בשנה האחרונה לעומת השנה אשתקד. עלייה בשיעור של 8% נרשמה במחיר השכירות של דירות בנות 3 חדרים בעיר ועלייה של 3% במחיר השכירות של דירות 4 חדרים. ירידה קלה בשיעור של 2% נרשמה במחירי השכירות של דירות 5 חדרים.

גם כשמדובר במכירת דירה פרק הזמן ממועד פרסום המודעה בלוח יד2 ועד להשלמת העסקה - התקצר. כך למשל מנתוני יד2 עולה כי בשנה האחרונה נרשמה ירידה בשיעור של 8% בחיי המודעה המציעות למכירה דירות 3 חדרים ביבנה וכיום נרשים 33 ימים בממוצע לעומת 36 ימים בשנה אשתקד. הנתונים מלמדים כי משך הזמן התקצר גם כשמדובר במכירה של דירות 4 ו- 5 חדרים בעיר.