צילום: עמרם כהן

במהלך הביקור סקר ראש העיר, צבי גוב-ארי את תכניות התפתחותה של העיר בשנים האחרונות, מוכנותה בתחום הביטחון בשגרה ובחירום ואת תכנית ההתגוננות האזרחית. בשנים האחרונות שיפרה העירייה את מוכנותה למצבי חירום באמצעות תירגול שוטף של כלל מערכותיה ובעלי התפקידים, הקמת יחידת חילוץ והצלה עירונית המבוססת על מתנדבים ועובדי עירייה, שיפור תחום אחזקת המקלטים העירונים, פריסת מצלמות אבטחה ברחבי העיר, עיבוי מערך הצופרים, תיגבור מערך הפצת ההודעות לתושבים ועוד. כמו כן, דנו הנוכחים בסוגיית היערכות עירייה להפעלת מרכז ההפעלה העירוני לשעת חירום, תוך ניהול ותאום המשך הרציפות התפקודית בתחומי המזון, אספקת דלק, תחבורה, משק, מפעלים חיוניים, תקלות חשמל, שיתוף פעולה עם ארגוני החירום, אספקת שירותים חברתיים, טיפול בפרטים ובקהילות.

מפקד פיקוד העורף, אלוף תמיר ידעי: ״פעילות העירייה היא אבן היסוד למתן תחושת הבטחון לתושביה. המפתח להתנהלות נכונה של רשות בשעת חירום היא בהכנות לחירום. רשות שתשכיל לעשות זאת, תדע לשמור על הרציפות התפקודית ותגן על חוסן תושביה. ניכר כי העירייה מממשת את האחריות שלה בתחום המוכנות לשעת חירום".

ראש העיר צבי גוב-ארי: "אנו נערכים לכל תרחיש אפשרי במלוא הרצינות תוך שיתוף פעולה מלא עם פיקוד העורף וגורמי החירום האחרים. היערכות נכונה של התושבים, המודעות הגבוהה והמוכנות של העיר לשעת הצורך הם המפתח להצלחנו לצלוח את האתגרים".