השר כץ וראש העיר גוב-ארי בכניסה למרכז נתיבים להורות ביבנה

 שיתוף הפעולה בין כלל המסגרות המקצועיות בעיר מאפשר יצירת רצף טיפולי וגילאי של מענים בראייה מערכתית, טיפול בצרכים העולים מן השטח ומענה מדויק לילדים ובני נוער בסיכון בעיר. "תכנית 360" בניהולה של רווית שבן-רונן פועלת ביבנה זו השנה השלישית ומהווה דרך ייחודית בנוגע לתפיסת הטיפול המערכתית בילדים בסיכון.

התכנית, הממומנת ע"י העירייה ותכנית 360 (שותפות של חמישה משרדי ממשלה: רווחה, חינוך, בריאות, קליטה, בטחון פנים), רואה את הילד במרכז ושמה דגש גם על המעגלים הסובבים אותו- הוריו, הצוות החינוכי, המסגרת החינוכית והקהילה. בכך היא מעניקה מענה מיטבי לצרכי הילד וסיכוי לחולל שינוי. מאז החלה התוכנית לפעול בעיר, ניתן באמצעותה מענה למאות ילדים, בני נוער והורים והיא צברה הישגים רבים.

במפגש השתתפו נציגי משרד העבודה והרווחה, נציגי המטה הארצי והמחוזי של 360 התכנית הלאומית לילדים ובני נוער בסיכון, נציגי אגף השירותים החברתיים, מינהל החינוך, גני הילדים, השירות הפסיכולוגי, עמותת יד רחל,  ועוד ניתנה סקירה מקיפה על תכניות ההתערבות המופעלות בראייה הוליסטית: תכנית אור רב-תחומי למתן מענה רגשי, חברתי ושפתי לילדים בגיל הרך והדרכת הורים והצוות החינוכי בגני הילדים, עובדים סוציאליים בבתי הספר המעניקים מענה להורים וילדים עם קשיים רגשיים

 

ובעיות התנהגות קשות, טיפול רגשי באמצעות אמנות ובעלי חיים בבתי הספר וחדרי שלווה בשני בתי ספר על-יסודיים.    

מרכז "נתיבים להורות" מספק מענה של הדרכת הורים, טיפול רגשי לילדים וטיפול משפחתי בהתאם לצורכי המשפחה. הצוות המלווה של המרכז קיים פאנל בין מקצועי וסקר בפני השר את עבודת המרכז, תהליך העבודה עם המשפחות, תהליך ההערכה של התכנית ומדידת התקדמות המשפחות בטיפול.

ראש העיר, צבי גוב-ארי העומד בראש הוועדה היישובית, מוביל ומלווה באופן אישי את התכנית ופועל למתן מענה ייחודי ומקצועי לילדים ובני הנוער בסיכון בעיר. גוב-ארי אמר כי "ילדים ובני נוער הם העתיד של כולנו והדרך בה הם גדלים ומתפתחים מעצבת את אישיותם הבוגרת. אנו עושים להבטיח את עתידם של אלה המצויים במצבי סיכון ומצוקה. העיר על מערכותיה השונות מובילה במתן מענה לאוכלוסייה זו  בזכותם של הצוותים המקצועיים הרואים במשימתם שליחות ערכית חשובה ומחויבים להצלחה".

שר העבודה והרווחה, ח"כ חיים כץ אמר: ״ראש עיריית יבנה, צבי גוב-ארי והצוות המקצועי בעיר עושים עבודה מצויינת לקידום רווחת התושבים. תוכנית 360 מאפשרת לזהות ולגעת באוכלוסיות בסיכון מגילאי לידה ומסייעת בהסרת מכשולים למימוש הפוטנציאל האישי כבר בתחילת הדרך. נמשיך ונסייע ככל יכולתנו לחיזוק החוסן החברתי של תושבי העיר״.