גמלאים מתנדבים

"אנו פונה לגימלאים לסייע במערכת החינוך בקידום הישגים לימודיים ובשיפור האקלים הבית-ספרי. בעידודו של ראש העיר, צבי גוב-ארי המלווה מקרוב את התכנית התגבשה ביבנה קבוצה איכותית של גימלאים אשר פרשו ממעגל העבודה ומשתלבים היטב בעשייה בבתי ספר ובסיוע לתלמידים", מספרת שוש אגסי, רכזת התכנית בעיר.

יבנה נתברכה בשיעור מתנדבים מהגבוה בארץ המהווים ''מכפילי כח'' לעשייה העירונית. בתחום הלימודי מעניקים המתנדבים סיוע פרטני או קבוצתי ע"י מתנדבים שעברו הכשרה מתאימה. הסיוע ניתן בתחומי בית הספר במסגרת שעות הלימודים. פעילות המתנדבים נעשת בהתאם לכישוריהם ונטיית לבם ובתיאום עם צורכי ביה"ס. המתנדבים מדווחים במהלך השנה כי עזרתם הלימודית לתלמידים הזקוקים לעידוד ולסיוע מביאה לעלייה בבטחונם העצמי ולאמונתם כי ביכולתם להתמודד ולהצליח. המתנדבים תרמו תרומה נכבדת להצלחת ספריות בתי הספר בעיר. ספרניות וספרני ידיד לחינוך מגיעים לבתי הספר, משאילים לילדים ספרי קריאה ועושים רבות למען העמקת האהבה לקריאת הספרים.

"אנו מגייסים בימים אלה לשורותינו אוכלוסייה בעלת כישורים רבים ומגוונים", אומרת שוש אגסי, לשעבר מנהלת ביה"ס היסודי "מעיין" בעיר המרכזת (בהתנדבות) את הפרוייקט ביבנה, מלווה את המתנדבים ואת בתי הספר. "שילוב אנשים מנוסים אלה בבית הספר תורם לתלמידים, למורים, להורים ולמנהלי בתי הספר, אך גם, ולא פחות חשוב, לציבור המתנדבים, אשר משקיע את זמנו ונהנה בתמורה מתחושת סיפוק, עשייה משמעותית, נחיצות והכרת תודה".

לקראת שנת הלימודים הקרובה זקוקים ב'ידיד לחינוך' לסיוע בהפעלת הספריות ולהחלפת ספרים לתלמידים, מתן ליווי תומך בתלמידים-עולים חדשים, סיוע בהקראת ספרים בהנאה לתלמידי כיתות א'-ב', סיוע לימודי במקצועות הליבה ועוד. "אנו זקוקים לגמלאים בעלי רצון לתרום מכישוריהם האישיים והיצירתיים ללימוד אומנות או דרמה, לימוד מלאכת יד- סריגה, רקמה ותפירה, לימודי נגרות, לימוד אמנות ומדע ולעבודה בגינת בית הספר ולמשחקי שחמט עם הילדים", אומרת אגסי.  יצויין כי העמותה פועלת בשיתוף פעולה מלא עם מינהל החינוך והנהלות בתי הספר ואין צורך בניסיון קודם בהוראה.

בעיריית יבנה מוקירים את העשייה ההתנדבותית של גימלאי יבנה הממשיכים לפעול במסגרות החינוכיות. כניסתם של מתנדבים עם רקע מתאים למערכת החינוך מסייעת בהפחתת העומס המוטל על המורה ומעניקה סיוע משמעותי לתלמידים הזקוקים לכך, הן בפן הלימודי והן בפן הרגשי. אין ספק כי הימצאותם של מבוגרים בסביבת הלמידה מחזקת את הקשר הבין-דורי, ומגבירה את ההכרה במבוגר כתורם לחברה. המעוניינים להצטרף ל'ידיד לחינוך' מוזמנים לפנות לשוש אגסי, רכזת ידיד לחינוך ביבנה,                  052-2643679