יבנה נט

חברת מועצת העיר רונית ארנפרוינד-כהן, יו"ר סיעת אנשים, ערכה לאחרונה סיור בשכונה הירוקה וזאת לדבריה בעקבות בקשות חוזרות ונשנות מצד התושבים במקום, שמתלוננים מזה תקופה ארוכה על מצוקת חנייה קשה. בעקבות הסיור שלחה ארנפרוינד-כהן מכתב לראש העיר ובו ביקשה ממנו לטפל בסוגיה בדחיפות.

אחת המצוקות הקשות בשכונות החדשות הינן בעיית החניה. עוד בעבר, לפני כ 10 שנים, בדיונים בנושא התראתי כי התכנון הינו לוקה בנושא וכי אנחנו דנים את התושבים מלכתחילה למצוקת חניה גדולה" כתבה ארנפרוינד-כהן. "לצערי, המציאות טפחה על פנינו, את מה שחזיתי התרחש והמצוקה אמנם קשה מאד ומיום ליום הולכת ומחריפה. ילדי הזוגות הצעירים גדלים ובעקבות כך יתווספו עוד כלי רכב והבניינים החדשים ממשיכים לאכלס את התושבים החדשים, אוכלוסייה גדלה ומצוקת החניה תלך ותגדל".

לדבריה בסיור היא מצאה כי ישנם מקומות בשכונה שיש להם פוטנציאל לתכנון אזור החניה מחדש, כך שיוכל לאפשר לעוד רכבים לחנות באזור, אם בצמצום מעט מרוחב המדרכה והוספת מספר חניות באותו אופן במקביל למדרכה או העמקת המפרץ חנייה ותכנון חניות אנכיות למדרכה.

 עוד הוסיפה כי: "תשתיות התנועה והחניה נמצאות, כבר היום, במצב קשה לכן יש לבחון את הנושא בדרכים היצירתיות ביותר ויש לעשות הכל למצות ולייעל את השטחים הקיימים, מבלי לפגוע באיכות חייהם של התושבים".

בהמשך הציעה כי הרשות תקים בהקדם צוות אנשי מקצוע, כפי שהיא כבר ביקשה לפני שנתיים, אשר יבחן באופן מעמיק את הצרכים של השכונה הקיימת ויציג להנהלת העיר ולמועצת העיר רעיונות להגדלת מספר מקומות החנייה. יחד עם זאת יוצגו לקחים לשכונות הנבנות החדשות, על מנת למנוע את אותה המצוקה בשכונות הנבנות.

"יש להוביל את הבחינה הזאת בהקדם, בעיקר בכל הקשור לשינוי ברחובות הקיימים, כפי שנעשה באופן מידי, ברחוב דואני לאחר שקמה הצעקה של התושבים באזור. הנושא הינו מהמדוברים בשנים האחרונות והפוגעים באיכות החיים של התושבים בשכונות החדשות, כמו גם ברחובות נוספים בשכונות הוותיקות, רחוב האלון זו רק דוגמה אחת מיני דוגמאות נוספות" סיכמה.