צילום מסך מתוך פייסבוק

ביום שלישי האחרון התרחש מעשה חריג בו מ"מ וסגן ראש העיר, אהוד ויצמן, תקף באופן אישי, על גבי הפייסבוק את רועי גבאי המועמד לראשות העיר. הפנייה נעשתה דרך דף הפייסבוק הרשמי של צבי גוב ארי וסיעת יבנה שלנו בחתימתו של ויצמן. רועי גבאי הגיב: "לאחר שנים של עשייה משותפת, לאחר הצעות של תפקידים רבים, לאחר שמתייעצים איתי בוועדות העיר, בתקציב העיר ודוגמאות נוספות, פתאום עכשיו נראה שאינני מתאים? רק לפני חודשיים נאמרו דברים אחרת. זו לא דרכי, לא אתן יד לשיח שכזה ועל אחת כמה וכמה ברשת הדיגיטלית. אני בשל להתמודדות לראשות העיר וניתן לציבור לשפוט"

דברי אהוד ויצמן יצאו לאחר שרועי גבאי העלה סרטון בו הוא מחדד את יתרונותיו של צעיר במערכת ציבורית ופוליטית אך התגובה לא איחרה לבוא. "רועי יקר שלום" כתב ויצמן . "ראיתי את הסרטון שהעלית ב-30 לספטמבר בשעה 13:28 וקראתי את תגובותיך לחבריי בעיון. אמירות כמו "קיבעון" ו-"צעירים בפוליטיקה הם הפתרון לשחיתות" הן חמורות פוגעות ולדעתי מיותרות. ובוודאי עושות הכללה שלא במקומה. חשוב יותר שנדבר על מה שמעניין את התושבים והוא התאמתך לתפקיד ראש העיר". ויצמן המשיך והציג מעין מכרז לניהול תאגיד וטען כי קורות חייו של רועי גבאי אינן מספקות וסיכם כך: "אם היית יו"ר ועד האיתור של אותו תאגיד לתפקיד זה, האם היית מקבל את המועמד שהגיש את קורות החיים האלה לתפקיד?? נכבדי, ניהול עיר זה עניין רציני מאד ולכן צריך להמשיך ולתמוך בצבי גוב ארי בכל הכוח, לעוד חמש שנים נוספות."


רועי גבאי, לא נשאר חייב והגיב בעמוד שלו בסרטון רגוע ומחויך מבית חולים אסותא, שכן נולד לו בן השבוע. "בחירה בין עבר לעתיד מתחדדת בכל יום ויום בקמפיין הבחירות הנוכחי. מ"מ וסגן ראש עיר החליט לתקוף אותי באופן אישי דרך דף של ראש העיר. האם זו דרכה של מערכת בחירות? וזה לאחר שאנשים עבדו זה לצד זה במהלך השנים האחרונות? בכלל, התחלנו להיות להיות מותקפים על ידי מטות מבוהלים. אחרת אין הסבר מדוע הם חוששים כל כך לכאורה "חוסר הניסיון" שלי". גבאי המשיך וציין כי אותם הגורמים שתוקפים אותו הציעו לו תפקידים שונים בעיר. סיפר כי זיהה נושאים תקציביים שאחרים לא זיהו, סיפר כי התייעצו אתו בוועדות השונות ומעבר לכך אף ויתר על תפקידים ניהוליים בכירים על מנת להמשיך ולעסוק בעשייה ציבורית בעיר. "לא יתכן שהדעה על אדם משתנה בין רגע. אולי בגלל שמדובר בקמפיין בחירות אז הכל לכאורה מותר, אך לא זו דרכי.

אני אסתכל במראה בעוד חודש, ואמשיך לשרת את הציבור נאמנה, בהתאם לתוצאות בקלפי. אני בשל, אני כאן, אני מודע לכובד האחריות ולמעמסה על כתפיי, כפי שעשיתי עד היום. ואני גם אהיה כאן גם אחרי הבחירות על מנת לשרת הציבור על הצד הטוב ביותר".