בשבוע שעבר היה זה אהוד ויצמן, מ"מ וסגן ראש העיר שלכאורה לקח אחריות על הדברים והשבוע זהו תם ליפשיץ, חבר הרשימה של ראש העיר שלכאורה "בדק את הדברים" שנכתבו בפוסט שפורסם בדף הפייסבוק של ראש העיר. "בואו לא נבלבל את הציבור עם העובדות", כתבו ממטה יבנה שלנו והמשיכו לפרט פעילויות שונות בתחום הנוער ולבטל את עשייתו של גבאי.

אהוד ויצמן מעיד על עשיית גבאי

גבאי, שעם היבחרו לפני חמש שנים למועצת העיר, וקבלת האחריות מראש העיר להוביל את תחום הצעירים והנוער כיו"ר ועדה מייעצת, בחר להגיב בציטוט מתוך ישיבת מועצת עיר שדנה בתהליכים ובשדרוג שמחלקת הנוער עברה. "בשנה האחרונה, רועי, בשקט, עושה עבודה מה זה? עשר שנים לא עשו פה", אמר אהוד ויצמן, מ"מ וסגן ראש העיר באותה הישיבה."

"מה יותר טוב מהבאת הדברים כפי שהם על פעילותי בתחום הנוער וזאת מישיבה שהתקיימה לאחר שנה וחצי בלבד מאז מוניתי על ידי ראש העיר לעמוד בראש ועדת צעירים ונוער", כתב גבאי והמשיך: "לצערי, בחרת שוב לתקוף אותי אישית על לכאורה אי עשייתי בתחום.
כבוד ראש העיר, לא אתנצח, זו אינה דרכי. אין עוררין על העשייה שלך ושל בעלי התפקידים. אין עוררין על העשייה שלי הן בתחום הנוער והן בתחומים נוספים אני מאחל לעיר שלנו חברי מועצה מעורבים, פעילים, שותפים, איכפתיים שיעסקו בתחומים השונים כפי שאני עסקתי. ברור לכל שתחום הנוער עבר כאן מהפך וזו רק ההתחלה כי עדיין לא השקענו מספיק בגילאי התיכון, חיילים וסטודנטים. אלה אוכלוסיות עם צרכים אחרים ועלינו להשקיע בהם פרויקטים ותהליכים שונים. כדוגמת מרכז צעירים אותו קידמתי במהלך החמש השנים האחרונות, מאגרי תעסוקה, עידוד יזמים למתחמי בילוי ועוד".

לסיכום, כתב גבאי: "אני בוחר בדרך אחרת: צביקה, אתה צודק! הכל זה שלך ורק שלך... הרי אתה ראש העיר, אתה ניהלת את הדברים.

ואני? הסיפור הוא אנחנו.

מאמין בלתת את המקום לאנשים שלצידי. אעבוד בשיתוף פעולה וחלוקת תפקידים וסמכויות על מנת שהעבודה תהיה מבוזרת ומקבילה ונצליח לשאוף ליותר- ליעדים חדשים, ליעילות ולמצוינות
אני ממשיך לעתיד".