.

שטרית: עצוב לי שיש מי שמנסה למנוע מאתנו לדבר עם תושבי יבנה. התמיכה הגדולה שאנו מקבלים מהתושבים רק מחזקת אותנו. נמשיך להבליג ולשמור על החוק ועל כללי המשחק הדמוקרטים.  בית המשפט העליון: "זכותם של המתמודדים לקיים כנסים בכל מקום ציבורי ובכל שטח ציבורי מלבד בתי ספר או מתקנים המשמשים את עבודת העיריה. בכל שאר השטחים הציבורים מותר לקיים פעילות פוליטית, כנסים וההסברה"

בניגוד לפסיקת בית המשפט העליון, כוחות שיטור ופיקוח עירוני נשלחו ביום שלישי האחרון לפנות חוג בית שתוכנן להתקיים בשכונה הוותיקה נאות אשכול - בלי סיבה וללא התראה. יש לציין כי במקרים רבים נערכים מפגשי תושבים וחוגי בית של מועמדים נוספים בשטח הפתוח ללא הפרעה לציבור ומבלי התערבות פקחים.

חוג הבית, אורגן על ידי תושבי השכונה בשיתוף מטה שטרית מתוך כוונה לאפשר לתושבים לבוא להכיר ולשמוע על תכניותיו של שטרית לשנים הבאות באווירה חברית ופתוחה.

משה אלקיים תושב השכונה שהיה מבין מארגני הכנס התייחס לאירוע בפייסבוק וכתב: "ארגנו את הכנס ברחבת המדרכה כאשר יש מרחב להולכי הרגל. כדייר השכונה, שאלו אותי דיירי הבניינים למה אני מטאטא את המדרכה וכשהשבתי להם כי יש כנס של מאיר שטרית הם שמחו והודיעו שיבואו".

שליחת הפקחים למניעת קיומו של חוג הבית מנוגדת לפסיקת בית המשפט העליון שקבע בפסק דין של השופטת דורית בייניש כבר בשנת 2004 כי: "שטחים ציבוריים של הרשות המקומית, מהווים במה אפקטיבית לשם השמעת דעות והחלפת רעיונות ועל כן שלילת נגישותם בפני הביטוי הפוליטי עלולה לפגוע קשות בעקרון חופש הביטוי". זאת ועוד בית המשפט העליון קבע באופן חד משמעי, כי "על הרשות המקומית לפתוח את מתקניה המיועדים לקהל הרחב תוך מתן אפשרות להבעת דעות שונות מבלי להגביל את הביטוי לו היא נותנת במה על פי תוכנו".

מאיר שטרית התייחס לפינוי חוג הבית ואמר: "עצוב לי שיש מי שמנסה למנוע מאתנו לדבר עם תושבי יבנה. מפגשים עם תושבי העיר הם הבסיס לחיים משותפים שלנו פה בעיר ומה שמצופה מכל מי שמבקש את אמון הציבור. לצערי, מישהו מנסה למנוע מהתושבים לשמוע אותנו".

שטרית הוסיף: "אין לי טענות לפקחים שמילאו הוראות. יש לי טענות כלפי מי ששלח אותם ומשתמש בכוחו ובשיטור העירוני כנגד תושבי העיר במקום למען תושבי העיר. אנחנו מבליגים כי אנחנו יודעים את האמת. הפעם זה לא יעזור להם. התמיכה הגדולה שאנו מקבלים מהתושבים רק מחזקת אותנו ומוכיחה שאנחנו בדרך הנכונה.   

עוד באותו הערב הנחה שטרית את אנשי המטה שלו להימנע בכל מחיר מעימות עם עובדי עירייה שעושים את עבודתם. "עובדי העירייה הם השותפים שלנו ואין לי כל טענה כלפיהם" אמר שטרית, "אנחנו נמשיך לפגוש את תושבי השכונות באהבה ובכבוד, ולהציג את התכניות שלנו ליבנה ולשיקום מצבן הקשה מאוד של השכונות הוותיקות. לא יצליחו לעצור אותנו ולא יצליחו לעצור את התנופה החדשה שאנחנו מביאים לעיר" אמר שטרית.