בשנה הראשונה לרפורמת 'עוז לתמורה', יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, מציין לשבח את העיר יבנה- היחידה בישראל שמיישמת את הרפורמה!!

כזכור, באמצע חודש  אוגוסט 2011 נחתם הסכם אשר עיקרו הרפורמה "עוז לתמורה", וזו יצאה לדרך. על-פי התכנית, רבע מכלל בתיה"ס העל-יסודיים הצטרפו לרפורמה, מתוכם 72 ברפורמה המלאה. למרות ש'עוז לתמורה' היא רפורמה מצוינת המקדמת את המורים במעמד ובשכר, מתגמלת בגין עבודה שעד כה נעשתה חינם ועשויה להעלות את מערכת החינוך בכמה רמות מעלה, מסתבר כעת כי בשנה הראשונה לרפורמה זו מופעלת רק בעיר יבנה. "למרות שהשלטון המקומי חתום על ההסכם הקיבוצי ולמרות הבטחות שראשי רשויות ומנהלי מחלקות חינוך הבטיחו למורים על מנת שיצטרפו לרפורמה, הרי, למעט בעיר יבנה, אף רשות עדיין לא בנתה ולו קיר אחד", מציין יו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז בהודעה שפירסם בשבוע האחרון.

בתיכונים ''האלון'' ו''האורן'' ביבנה נחנכו כבר לפני מספר חודשים חדרי לימוד ופינות עבודה למורים שהוקמו על-ידי העירייה כחלק מרפורמת ''עוז לתמורה''. חדרי הלימוד החדשים כוללים פינות עבודה אישיות למורים (הפרדה במחיצות גבס) ופינות לימוד פרטני למורה מול תלמיד או מול קבוצה קטנה של עד חמישה תלמידים. פינות העבודה כוללות מחשב נייח לשימוש המורה. בתיכון ''האורן'' הוקמו מרחבי עבודה הכוללים 15 פינות לעבודה פרטנית של המורים.

כזכור, משרד החינוך נענה לדרישתו של ראש העיר, צבי גוב-ארי אשר נאבק להכליל את שני התיכונים בתכנית במתכונתה המלאה וכבר בשנה הראשונה ליישומה. בפגישה עם שר החינוך, גדעון סער ויו"ר ארגון המורים העל-יסודיים, רן ארז, עמד ראש העיר על- כך ששני בתי הספר יכנסו ל"תכנית  המלאה'' אשר משמעותה, בין היתר, הגדלת שעות העבודה של המורים בתיכוניים מ-24 שעות עבודה בשבוע ל-40 שעות (הוראה פרונטאלית, פרטנית ותומכות הוראה), בתמורה לתוספת משמעותית לשכרם. 

גוב-ארי התייחס השבוע להשקעה העירונית ולמשאבים הרבים שהושקעו במקום. לדבריו, כלים נוספים אלה יאפשרו לבית הספר לעמוד ביעדיו וישפיעו אגב-כך על איכות תעודת הבגרות ועל צמצום הנשירה. "המורים והמחנכים הם הנושאים בעולו של החינוך, אישיותם והדוגמא האישית הם הדברים שלאורם הולך התלמיד, מהם הוא מושפע ועל פיהם הוא מתנהג. תמכתי ברפורמה אשר תביא לשיפור מעמד המורים, יוקרת המקצוע, תנאי עבודה וכמובן טיפול יותר מעמיק וקרוב בתלמידים", אמר ראש העיר.