תנועות הנוער מציעות לילדים ולבני הנוער שעות פנאי חינוכיות ערכיות ואיכותיות, תוך התייחסות לגווניה הרחבים של החברה הישראלית מתוך רצון ליצירת חברת מופת. ערכים אלה, אשר תנועות הנוער חורטות על דגלן, מהווים השלמה חשובה לפעולות החינוך בבתי הספר והמשך הרצף החינוכי אליו נחשף התלמיד.

על מנת לקדם את פעילותן של תנועות הנוער ולהשיבן ללב העשייה הקהילתית יצוין בשבוע הבא ''שבוע תנועות הנוער'' בישראל. ברחבי העיר יתקיימו מגוון פעילויות ביוזמת מינהל החינוך והרשת למרכזים קהילתיים בשיתוף תנועות הנוער, פרלמנט הנוער והמתנ"סים.

ראש העיר, צבי גוב-ארי אמר השבוע כי הוא רואה בתנועות הנוער "שותף טבעי" של מערכת החינוך העירונית. "ההשתתפות בפעילות תנועות הנוער חושפת את הילד והילדה, הנער והנערה, לתכנים ערכיים וחינוכיים, כמו גם התנסויות חברתיות חשובות, הן כחניכים ובוודאי כמדריכים צעירים, התנועות היו מאז ומעולם חלק בלתי- נפרד מנוף החיים הישראלי, שותפות בעשייה, ביישום ובהיענות לאתגרים החינוכיים של מערכת החינוך. אני מאמין כי הצטרפות לתנועת נוער היא הדרך הנכונה להנהיג, להשפיע, להצליח וליזום למען הקהילה בא אנו חיים". 

שבוע תנועות הנוער- תכנית האירועים:

  • מוצ"ש-  20/10/12 בשעה 18:30 יתקיים במתחם  מרכז המנהיגות העירוני (רח' הנגב 1) טקס פתיחת שנה של תנועת ''הצופים''. כניסה חופשית.
  • יום ראשון- 21/10/12 יתקיימו בבתי הספר פעילויות חברתית של תנועות הנוער 'בני עקיבא', 'הנוער העובד והלומד', הצופים, מש"ב וכנפיים של קרמבו. חניכי התנועות יעברו בכיתות  ויפיצו לתלמידים עלוני מידע על פעילותן. כניסה חופשית.
  • יום שני-  22/10/12 תוצג במתנ"ס נאות שז"ר בשעה 19:00 הצגה של תאטרון פליי-בק המיועדת למדריכי התנועות. כניסה חופשית.
  • יום שלישי-  23/10/12 בשעה 19:30 תתקיים במתנ"ס נאות-שזר הרצאה למבוגרים ומדריכים עם האנתרופולוג תמיר אילון, הנחשב למומחה לתרבות בני-נוער.  כניסה חופשית.
  • יום רביעי- 24/10/12 החל מהשעה 16:00 יתקיימו פעילויות חברתיות בסניפי תנועות הנוער והשבטים ברחבי העיר. כניסה חופשית.
  • יום חמישי- 25/10/2012 ''מסיבת אוזניות'' בהובלת פרלמנט הנוער העירוני ו''כנפיים של קרמבו'' עם התקליטנים עידו B וצוקי החל מהשעה 21:00 במגרש הספורט בבית ספר ''פרדס צפוני'' (30 ש"ח). 
  • ההכנסות מאירוע זה קודש לילדים בעלי צרכים מיוחדים.