השלב הראשון יחל ביום ראשון, 21.10.12 ובמסגרתו יתרגלו כל בתי הספר וגני הילדים ביבנה את כללי ההתנהגות במקרה של רעידת אדמה. התרגיל ילווה על ידי נציגים מפיקוד העורף וממשרד החינוך. באותו היום, בשעה 11:00 ובשעה 19:00, ידרשו כלל אזרחי ישראל לפעול עפ"י הנחיות ההתנהגות ברעידת אדמה. בשעות אלה תופיע על גבי מרקע הטלוויזיה בערוצים 1, 2, 9, 10 שקופית המודיעה על התרגיל וכן ברדיו תושמע הודעה דומה. בתרגיל זה לא תשמע אזעקת תרגול.

ביום שלישי, 23.10.12 יתקיים תרגיל עירוני רחב היקף הכולל תרחיש לפיו פוקדת את ישראל רעידת אדמה בעוצמה של 7.5 בסולם ריכטר, אשר גורמת לקריסת מבנים, לכודים ונפגעים רבים. ועדת מל"ח (משק לשעת חירום) בראשותו של ראש העיר, צבי גוב-ארי תתרגל מתן מענה לשלל תרחישים ומענה לאוכלוסייה בעת חירום. חשוב לציין כי כלל השירותים החיוניים במשק, לרבות בתי חולים, קיום כנסים ואירועים, ותחבורה ציבורית ימשכו כסדרם.

במקביל, ממשיכה העירייה בגיוס מתנדבים מקומיים לשעת חירום ומזמינה את המעוניינים להצטרף כבר עכשיו. בעירייה זקוקים למתנדבים בכל תחומי החיים אשר יסייעו לכוחות במרכזי השהייה, הקליטה והפינוי, חלוקת ציוד, תרופות ומזון, פינוי הריסות, מידע והסברה, בעלי מקצוע ותיקונים כלליים, תגבור מוסדות חינוך ועוד. למידע נוסף ולהרשמה ניתן לפנות למטה המתנדבים, טל': 08-9433411.