התמונות נלקחו מתוך כתבה בערוץ 22

בית הספר ''האורן'' נכלל ברשימה מצומצת של תיכונים בישראל המשתתפים זו השנה השלישית בפיילוט של משרד החינוך, בשלב ראשון בהיקף של 30 שעות לימוד סמסטריאליות. 

דרך סיפורים הנוגעים לתחומים כספיים נחשפים התלמידים לעולם הכלכלי. כך למשל, תלמיד מגלה ש''זכה'' בסכום כסף מסויים והוא נדרש למנות את היתרונות והחסרונות של דרכי ההשקעה השונות- מהבורסה ועד אפיקים סולידיים. הלימודים עוסקים בצרכנות נבונה, כלכלת המשפחה, שערי חליפין וריבית, ניהול תיק השקעות, אפיקי השקעה וחיסכון ועוד. המורה ענת ביגלר מובילה את התוכנית הייחודית. השיעורים מגוונים ומועברים גם באמצעות מטלות מתוקשבות שהתלמידים מתבקשים להגיש מידי שבוע.

לימוד המקצוע החדש לתלמידי כיתות י' החל כיוזמה של המועצה הלאומית לכלכלה וגופים נוספים בהם רשות ניירות ערך, אגף שוק ההון במשרד אוצר, בנק ישראל וצה"ל. מבחן פיז"ה הבינלאומי הנערך על ידי ארגון ה- OECD ומשווה אחת לשלוש שנים בין הישגי תלמידי כיתות י' במדינות שונות, צפוי לכלול השנה את המקצוע החדש.

"הרעיון הוא להקנות לתלמידים שלנו כלים חשובים שיסייעו להם להימנע מטעויות בסיסיות בתחום הכלכלי", אומרת מנהלת התיכון, שלומית ביתן ומוסיפה כי "התלמידים מגלים עניין רב בשיעורים ומקבלים כלים לניהול פיננסי תוך הבנה אל מי ניתן לפנות כדי להתנהל באופן נכון יותר".