שחר סימנה, 40, אבא לארבעה ילדים שעלה מאתיופיה בשנת 1984 ופעיל ציבור שנים רבות, הוא לוחם בנשמה. שירת כלוחם בגולני וכל שנה יוצא למילואים בצפון. בבחירות האחרונות לעירייה, בשנת 2008, התמודד שחר סימנה ברשימה עצמאית ונכנס למועצה. מאז הוא חבר לקואליציה ומשרת כשליח ציבור. שחר מאמין בעבודה קשה ומעטים האנשים שידעו שהוא מתכונן להתמודד לרשימת הליכוד בכנסת הבאה. "הקדמת הבחירות הפתיעה אותי, למרות הזמן הקצר החלטתי להתמודד כבר עכשיו על המקום בליכוד ששמור לעולים. אני עובד קשה כבר יותר משנה במועצת הלול, עובר בחוגי בית בכל הארץ וניפגש עם מתפקדי הליכוד", מספר שחר.

איך נקבעים המקומות למתמודדים?

"בתקנון של תנועת הליכוד יש שני מקומות המשוריינים לעולים, המקום ה-21 והמקום ה-30 (לפני האיחוד עם ליברמן). אני מתמודד על המשבצת של העולים יחד עם עוד מספר אנשים. הפריימריז יהיו בעוד כחודש וכל 130 אלף מתפקדי הליכוד יבואו להצביע, מי שיהיו לו את מירב הקולות יזכה בשריון המקומות. אם אצליח במשימה אהיה חבר כנסת ואפעל למען הציבור".

כמה מתפקדים יש בעדה האתיופית?

"כ-4000 מתפקדים. אני אישית פקדתי רבים. אנשים יודעים על פעילותי רבת השנים, עכשיו צריך לעבוד קשה מאוד על מנת להיכנס לרשימת הליכוד בכנסת".

כמה כסף זה עולה לך?

(צוחק) "אין לי משאבים כספיים כמו לאחרים. אני איש שטח שמאמין בעבודה קשה וזה מה שאני מתכונן לעשות בבחירות. תבין, אני מקורב לגוש הקיצוני יותר, כולם יודעים את העמדות שלי בנושאי רווחה".

 באיזה דיל אתה?

(צוחק) "עדיין מוקדם לסגור דילים, אני יושב עם הרבה ח"כים ואנו בודקים אפשרויות. אני מאמין שהדילים יתחילו בעוד כשבועיים, כמו שאמרתי לך אני מאמין בעבודת שטח קשה ואת זה אני אעשה יחד עם הפעילים שלי. אני בקושי ישן בלילה יש מחשבות רבות, חששות ותקוות. אני נחוש להצליח ולפעול למען התושבים".

דיברת עם מתפקדים בליכוד ביבנה?

"בקרוב אשב עם מאיר דהן, כולי תקווה שאנשי הליכוד היבנאים יצביעו בעדי ובכך יעזרו לעוד חבר כנסת מיבנה שייצג את העיר. חבר הכנסת הראשון הוא מאיר שטרית שאני מאוד מעריך על כך שעלה ארצה ממרוקו, למד לבדו והצליח. כך שאני מקווה שהיבנאים ייתנו ליבנאי לייצג את העיר".

במה תתמקד בעשייה בכנסת?

"אני מתכונן לפעול למען הרווחה, לדאוג למשפחות החלשות. מי שמכיר אותי יודע שמאוד חשוב לי נושא הרווחה וזה הייעוד שלי".

איזה חוק אתה תחוקק בכנסת?

"יש בכוונתי לחוקק את חוק הדיור בר השגה, לא ייתכן שזוגות צעירים לא יוכלו לקנות בתים במחיר נורמלי ולאדם לא תהיה קורת גג. חייבים לחוקק את חוק דיור בר השגה. יש לי גם כוונה לחוקק חוק שיאסור על בניית צמודי קרקע, בגלל מחסור חמור בקרקעות. הגיע הזמן שיתחילו לבנות מעלה מעלה".

מה אומרים האישה והילדים? 

"הם מאוד חוששים מזה שלא אהיה בבית, גם כיום אני חסר להם. אני מאמין שהם יבינו אותי ויתגאו בי. החברים שלי מאוד מפרגנים ודוחפים קדימה".