חגיגות היובל

בין כל המשתתפים במרוץ המסורתי של מגדלי עזריאלי החליט להתמודד גם יובל אברג'יל בן ה46 מיבנה. לאברג'יל כמובן לא היו תוכניות גדולות לגבי התחרות אלא בעיקר השתתפות חובבנית וכיפית. על מנת לא לפשל יותר מדי, החליט אברג'יל, קצין מודיעין במשטרה להיעזר במדריכים עמית סימיון וחיהבפארק המים ביבנה שיעזרו לו להגיע עם כושר לתחרות עצמה. מדובר במרוץ ה 10 בעזריאלי, מרוץ העשור שנחשב מאוד בעיר הגדולה ולא מעט אמצעי תקשורת מכסים אותו ומגיעים אליו משתתפים מכל העולם ובעיקר שני האחים דן ורן אלתרמן בני ה-28 שנחשבים לטובים ביותר בארץ ובין הטובים בעולם.

אברג'יל השתתף במרוץ היותר חובבני מול 400 אתלטים צעירים, שרירניים, חדורי אמביציה לנצח ובעיקר בעלי כושר גופני הרבה יותר מאשר מישהו בן 46 שעושה זאת לצורך כיפי וחובבני. מסתבר שמה שקובע זה בעיקר כוח הרצון והנחישות להצלחה ומכל הכול כוח סבל אדיר שגרם לאברג'יל להגיע לקו הסיום מותש, עייף, רצוץ, אבל בעיקר מאושר. לאחר קרב שבכלל לא היה צמוד הצליח הקצין היבנאי להראות נחישות מהי וזכה במקום הראשון עם תוצאה מדהימה של 7:24 דק' בפער ענקי של דקה וחצי מהמקום השני אחריו ולאחר מכן גם הסתבר שבמידה והיה משתתף במרוץ המקצועני היה מסיים במקום השלישי מיד לאחר האלתרמנים בפער של 8 שניות בלבד. שוב, מדובר ב 400 מתמודדים במרוץ היותר חובבני וב1500 בכלל.

עד כמה שאברג'יל הדהים את כולם אפשר לתת עדות לכך שלאחר הניצחון בהו כולם במנצח ולא האמינו שמדובר במישהו שיכול להיות בפנסיה צבאית. אגב, גם האחים אלתרמן התעניינו במנצח ולא האמינו שזאת התוצאה שהשיג. צריך להבין, מדובר בתחרות אכזרית וקשה ביותר שמתחילה בקומת מינוס 4 בחניון ומסתיימת בקומה ה54 במנחת המסוקים שעל הגג אחרי שהרצים עוברים לא פחות מ 1200 מדרגות. זה שכולם היו מופתעים מהתוצאה אפשר להבין אבל זה שגם האלוף עצמו מופתע מכך, זה כבר סיפור אחר. "אני מסתכל באינטרנט גם היום ועדיין לא מאמין שאני בכלל נמצא בין המקומות הראשונים" אמר השבוע אברג'יל ברגע של כנות והתרגשות. "אני בן 46 וממש לא ילד. אני לא בשיא היכולת הגופנית מבחינת כושר אבל כוח רצון יש ובגדול. הכול בראש. הגעתי לקו הסיום ממש בכוחותיי האחרונים ולאחר שעברתי את הסרט פשוט נפלתי על הרצפה"

איך ההרגשה הייתה כשידעת שאתה במקום הראשון?

"כאילו שנולדתי מחדש. אתה עובר כל כך הרבה ייסורים במהלך הריצה. באמצע אתה אומר לעצמך, אולי אעצור, אולי אעשה הפסקה אבל הנחישות והרצון להצליח גוברים על הכול. קו הסיום זה רגע מרגש. מרגיש כאילו נולדתי מחדש"

איך בכלל מתכוננים לדבר כזה?

" ידעתי שאין לי את האמצעים הטבעיים כמו כושר גופני גבוה או אימונים מספיק אינטנסיביים אז נעזרתי בחבר'ה המדריכים של פארק המים ביבנה שעזרו לי ואני חייב לשבח אותם על העבודה הנפלאה שעשו איתי ומעל הכול כמובן הנחישות וכוח הרצון כי העניין המנטאלי הוא החשוב ביותר"

קצת רקע על הבחור הנפלא הזה. מדובר בקצין מודיעין משטרה שאסור לפרט יותר מדי על עיסוקיו.  הוא גר ביבנה כבר 22 שנים, אלוף משנה במילואים, נשוי לגלית ואב לשלושה ילדים כשחבריו מעידים על אישיות מדהימה ונערצת ומעל הכול דמות לחיקוי. מעבר ליוקרה ולפרסום הנרחב, הניצחון של איש המשטרה בן ה46 הוא יותר ניצחון של הרוח, של הנחישות ובית ספר לכוח המנטאלי של כל אחד ואחד מאיתנו. לפעמים, כך מסתבר, האופי והאמונה גוברים על שרירי הידיים והרגליים.