לפני כשבוע וחצי התקיים בבית הספר "ביאליק" ערב הורים וילדים מיוחד בכיתתה של המחנכת עליזה גרנדבול. ערב חברתי שהוגדר כמפגש מסוג אחר להעלאת המודעות וקבלת השונה בחברה.

הורים וילדים פתחו את ליבם לעדי עמוסי, אישה מיוחדת במינה, שונה ובעלת צרכים מיוחדים. במהלך המפגש זכתה הכיתה להכיר את עולמה של עדי, את הצרכים הייחודיים לה וכן למדה על ההתנהלות העצמאית שלה בחיי היום יום ועל יכולותיה הבלתי מוגבלות, למרות מגבלותיה.

עדי פתחה את דבריה בהסבר על המגבלה שלה, הסבירה את הקשר בין המגבלות הפיזיות החיצוניות שלה לבין משמעות המושג "שיתוק מוחין". עדי לא חסכה בפרטים והגדילה לעשות כשסיפרה על אירועים פוגעים ומעליבים שחוותה בילדותה. היא תיארה כיצד התמודדה לא אחת עם אלימות מילולית ופיזית שהופגנה כלפיה, ובהזדמנות זו העבירה עדי מסר ערכי חינוכי חשוב לילדים, שיגלו רגישות כלפי השונה בחברה.

התלמידים ישבו מרותקים לנוכח סיפוריה הכואבים בדבר יחסה של החברה לשונות. לצד סיפורים אלו עדי חשפה את הנתינה הגדולה שלה לחברה למרות מגבלותיה, היא גרמה לילדים להבין שאם רוצים אז "אין דבר העומד בפני הרצון".

בחלקו השני של הערב, הילדים וההורים הונחו בזוגות בפעילות "מוביל ומובל" שבה הילד הוביל את ההורה כשעיניו עצומות במסלול מכשולים, כשלאחר מכן הוחלפו ביניהם התפקידים. מטרתה של הפעילות הייתה לחוש, בלשון המעטה, את תחושותיו של השונה, המוגבל בחברה.