ביום ראשון השבוע נפגש נגיד בנק ישראל, פרופ' סטנלי פישר, עם תלמידי כיתות י"א-י"ב באולם הפיס בתיכון גינסבורג האלון. פרופ' פישר, איש צנוע ונעים, בעל חוש הומור, נפגש עם התלמידים ובכך "תרם לקהילה" על פי חזונו האישי, והסביר לתלמידים מהם תפקידיו כנגיד בנק ישראל.

פרופ' פישר הסביר על הנפקת מטבעות ושטרות כסף, ואמר כי כדי למנוע זיופים החליט בנק ישראל להנפיק סדרה חדשה של שטרות. לדבריו, בעוד כמה חודשים יונפקו שטרות כסף חדשים שדיוקנם של המשוררים לאה גולדברג, רחל, אלתרמן וטשרניחובסקי יופיעו עליהם.

הנגיד הסביר באופן בהיר ופשוט מהי מדיניות הריבית ומהו תפקידה בצמיחה הכלכלית של מדינת ישראל. פרופ' פישר אמר כי מדינת ישראל נמצאת במצב הטוב ביותר מבחינת הצמיחה הכלכלית מבין מדינות המערב וזאת, בין השאר, בזכות מדיניות בנק ישראל. תפקיד נוסף אותו הזכיר הנגיד הוא לייעץ לממשלה בעניינים כלכליים ולייצג אותה במוסדות הפיננסיים הבינלאומיים, וכי החלטותיו של בנק ישראל נוגעות לכל אזרח במדינה שלנו.

התלמיד ראובן מוטי שאל את הנגיד מה עושה ממשלת ישראל לשיפור מצב העוני של ילדים בישראל, והנגיד השיב כי הנושא מצער אותו, הוא מודע לו והממשלה פועלת ללא לאות לשיפור המצב.